10 найдорожчих ламп у світі (10 фото)

0
790

Коли мова заходить про освітлення, люди в основному думають про щось просте й рядовому, про лампі, її каркасі і лампочці, але вони не знають, що деякі освітлювальні прилади можуть коштувати, як остання модель Mercedes Benz. Пропонуємо 10 найбільш ексклюзивних і дорогих ламп, люстр і світильників у світі. Якщо здається, що подібні витрати надмірні, то цілком можна обійтися не менш красивими, стильними та модними люстрами , які прикрасять сучасний інтер’єр і не проб’є пролом у кишені. Світильники своїми руками на фото внизу, припустимо, – це саме те, що потрібно для сучасного інтер’єру.

10. Керамічна люстра Talavera – 300 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)
Антикварні керамічна люстра Talavera – прекрасний приклад того, як може виглядати розкішно люстра, виконана майстром. Вона виготовлена у 18 столітті, десь у центральній частині Іспанії талановитим художником, про що свідчить якісна розпис, деталі в квіткових мотивах і керамічні елементи. Ціна цієї унікальної у всіх відносинах люстри трохи більше 300 000 доларів.

9. Настінні світильники Sabino в стилі арт-деко – 350 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)

Хто сказав, що лампа може перебувати тільки на робочому столі або на столі в спальні або вітальні. Творець цього шедевра Маріус Ернест Сабіно став відомим в період, коли лампи тільки завойовували ринок. Виготовлені у Франції оригінальні скляні світильники є прикладом з’являється тоді нового стилю, арт-деко, який відповідав інтересам і потребам знаті. Вартість світильників становить 350 000 доларів, вони займуть гідне місце в самому дорогому інтер’єрі.

8. Світильники з позолоченого дерева,стилізовані під факели 18 століття – 400 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)

Ще одна цікаві за формою лампи, які представляють 18 століття, смолоскипи з позолоченого дерева, за ціною автомобіля Rolls-Royce Phantom. Світильники виконані з бронзи і позолоченого дерева в 19 столітті, як копії світильників, замовлених королем Людовіком XV для бал-маскараду. Вартість копії заввишки до 3 м з вражаючим дизайном склала 400 000 доларів.

7. Люстра з генуезького скла – 670 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)

Подейкують, що ця люстра спочатку була виготовлена у вигляді лампи, пізніше виникла ідея перевернути її і доповнити деталями до повноцінної люстри. Інші кажуть, що люстра в такому вигляді була задумана з самого початку, щоб показати, що вона частково не піддається закону гравітації. Не важливо, що це дорога і розкішна люстра, важливо те, що виглядає вона божественно. Вона спочатку була виставлена на аукціоні Soterby’s в Парижі за півціни, але коли покупці оцінили її антикварность і складні для виконання металеві деталі, ціна зросла до 670 000 доларів.

6. Настільна лампа Wisteria від Tifanny – 790 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)

Студія Tifanny в області створення унікальних і дорогих ювелірних виробів вважається однією з найвидатніших ще з початку 20 століття. Ця оригінальна лампа називається Wisteria, а її творцем вважається Клара Дрісколл (1901 рік), яку надихнули на роботу квіткові мотиви і японська культура. Лампа складається з 2 000 деталей, які в ансамблі створили образ висить гліцинії. На аукціоні sotheby’s у грудні 2015 року вона була продана за 790 000 доларів. Відомо, що схожа лампа була продана п’ятьма роками в два рази дорожче.

5. Люстра в стилі арт-деко з залу в муніципалітеті міста Філадельфія – 750 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)

За даними веб-порталу “1stdibs”, вона була виявлена під час знесення муніципалітету в місті Філадельфія. Ця підвісна люстра висотою більше 4 м існує в 4 примірниках, і дійсно заслуговує того, щоб прикрасити інтер’єр великого розкішного будинку і зробити його відомим завдяки своїй оригінальності. Вартість однієї такої люстри складає 750 000 доларів, хоча виглядає на цілий мільйон.

4. Люстра Salviati – 1 мільйон доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)
Для тих, хто хоче виділитися з натовпу, можемо запропонувати оригінальну люстру в готичному стилі Salviati, яку створив в 19 столітті талановитий італійський склодув з Венеції. Вартість люстри сьогодні складає 1 мільйон доларів, тому що виконана вона з муранського скла і позолоти.

3. Люстра з торгового центру в Кувейті – 1,8 мільйонів доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)
Пропонуємо познайомитися з підвісною люстрою, яка вже доступна для милування. Вона з торгового центру в Кувейті і є найдорожчою на Середньому Сході, але помилуватися нею вже неможливо, так як вона знищена. Люстра вартістю 1,8 мільйона доларів, була створена, щоб здивувати і шокувати розкішшю. Один з підлітків одного разу запустив в неї черевиком, щоб відбити шматочок, але в результаті вона впала на підлогу і розбилася. Так закінчилася історія цієї шедевральною і дуже дорогою люстри.

2. Настільна лампа «Стрекоза» від Tiffany – 2 110 000 доларів
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)

Якщо поєднати історію та мистецтво, то виходять дуже дорогі речі. Студія Tiffany є найбажанішим для колекціонерів виробником якісних, ексклюзивних і дуже дорогих ювелірних виробів, те ж саме стосується і ламп. Лампа «Стрекоза» була продана на аукціоні sotheby’s в грудні 2015 року за 2 110 000 доларів, причому, початкова ціна була заявлена в розмірі 300 000. Раніше вона належала Ендрю Карнегі та його спадкоємцям, що і послужило збільшення цінності, а значить і вартості лота.

1. Настільна лампа «Рожевий лотос» від Tiffany
10 самых дорогих ламп в мире (10 фото)
Останньою і найдорожчою в списку вважається найбажаніша в будь-якої колекції лампа. Настільна лампа «Рожевий лотос» від Tiffany є прикладом розкоші, яка знайшла своє втілення в справжньому мистецтві. Лампа створена у 1907 році, коштує 2 800 000 доларів і є не тільки шедевром, але і надбанням історії. Крім того, що вона виконана вручну, вона неповторна, оригінальна і шедевральна, у неї цікава історія. У свій час вона була продана одним колекціонером іншому таємно, за ціну, яка була більше, заявленої зараз. Рідкісна лампа складається з 2 000 деталей, які разом створюють ансамбль із стилізованих лотосів. Сьогодні вона знаходиться у приватній колекції. 20 років тому на аукціоні christie’s її продали за рекордну ціну, яка дозволяє назвати її найдорожчою в світі.