10 цікаві факти про заборгованості

0
522

В Стародавньої Греції на землі боржника кредитор встановлював табличку, що означала, що у разі невиплати боргу земля перейде у власність кредитора. Ця табличка називалася іпотека. Нині ж така схема збору заборгованості напевно не подіє, існує безліч способів збору боргів, неокторие користуються не зовсім гарними, а ось деякі компанії, як наприклад http://www.zaousb.ru/vozvrat_zadolzhennosti/ використовують цілком законними, юридично правильними методами.

9 місце:
У селах давніх слов’ян селяни користувалися паличками замість розписок. Покладемо, селянин взяв у сусіда в борг 4 мішка зерна. Він обстругивает невелику паличку і робить на ній чотири зарубки. Що б надати такій розписці закінчений вигляд, він повинен її розколоти на дві половинки. Одну віддати сусідові, іншу залишити собі.

8 місце:
Уїнстон Черчілль говорив, що репутація держави найточніше визначається сумою, яку ця держава може взяти в борг…

7 місце:
Олександр Дюма-батько був людиною до божевілля щедрим. Не дивно, що він постійно знаходився в боргах. Дюма любив говорити: “Я ніколи і нікому не відмовляв у грошах, за винятком своїх кредиторів”.

6 місце:
Якби ви жили в Англії XVI століття і були б боржником, то щоб уникнути арешту за те, що ви не сплатили борги, вам слід було б не виходити з будинку: боржника не можна було заарештовувати його будинку.

5 місце:
Знаменитий перехід в Юріїв день заборонявся т. н. “серебряникам” (так називали боржників). Для того, щоб повернути собі право переходу, їм слід було виплатити свої борги. До речі, у старовину на Русі був один цікавий звичай: неспроможного боржника нещадно сікли на торговій площі при великому скупченні публіки. При цьому покарання прагнули до того, щоб боржник кричав як можна голосніше для того, щоб хто-небудь з його друзів чи родичів, які стоять у натовпі, перейнявся співчуттям і сплатив його борги.

4 місце:
Ізгоями на Русі ставали: попівський син, якщо не навчався грамоті (і який, таким чином, не міг зайнятися батьківського професією), князь, осиротілий раніше, ніж став князем його батько; знехтуваний громадою, а також купець, який не повернув боргу в строк.

3 місце:
Середньовічним арабам заборонено було давати гроші під відсотки. Але спосіб обійти закон. Наприклад, у присутності свідків покупець підписував з продавцем договір купівлі раба за 1200 динарів, які він зобов’язувався повернути через рік. Тут же колишній покупець продавав цього ж раба старому господареві за 1000 динарів готівкою.

2 місце:
Покарання за борги в період розквіту Римської Республіки (якщо борг не виплачувався протягом 60 днів) являло собою конфіскацію майна, причому боржник позбавлявся не тільки всього свого майна, але і честі. До речі, жителі стародавнього Риму виплачували свої борги щомісяця. Щоб не запізнитися з платежами, вони носили з собою спеціальні боргові книжки – календарі.

1 місце:
У індіанців племені квакутл існує такий звичай. Якщо хто-небудь позичає гроші, то повинен залишити в заставу своє ім’я. До тих пір поки ця людина не поверне борг, до нього будуть звертатися тільки нечленороздільними звуками і підкликати жестами.