12 квітня 1961 року – перший політ людини в космос (7 фото)

0
336

Завтра, 12 квітня 2016 року рівно 55 років з дня першого польоту людини в космос і, гортаючи, сторінки нашого інтернет-журналу про найцікавіші факти, з жахом виявив, що є стаття про життя Юрія Гагаріна, а подробиць про перший політ Гагаріна в космос ні, вирішив виправити цю несправедливість.

Вперше космос підкорився людині в квітні (12) 1961 року. Саме тоді з космічного аеродрому «Байконур» відправили перший апарат пілотованого типу з космонавтом Ю. Гагаріним на борту. Цей корабель носив горду назву «Схід». Після успішного запуску новина розлетілася по всьому світу. Уряд усіляко намагався приховати складності проблеми, що виникли під час запуску, про яких піде мова в даній статті. Виявляється, від нас приховували величезна кількість подробиць щодо першого польоту в космос.
12 апреля 1961 года - первый полет человека в космос (7 фото)

Перший етап освоєння космічного простору готувався в поспіху. В останній момент зі Сполучених Штатів прийшла весь про те, що американці мають намір запустити апарат власного виробництва на початку квітня. Уряд СРСР не могло допустити того, що їм не вдасться першими підкорити настільки незвіданий і вабливий космічний світ. Тому вони прийняли рішення нехтувати багатьма підготовчими роботами, переважно перевіркою і тестуванням корабля, щоб випередити американців.
12 апреля 1961 года - первый полет человека в космос (7 фото)

Космонавта для першого запуску відбирали дуже ретельно

Справа в тому, що перший пілотований літальний апарат був далеко не досконалий. Щоб поміститися в ньому, людина повинен був володіти наступними параметрами: його зростання не повинен був перевищувати 170-й сантиметрів, а вага – 70 кілограмів. Для нормального чоловіка в той час це було занадто мало, тому першого підкорювача космосу вибирали довго. До речі, Гагарін теж не відразу підійшов під вищесказані параметри. Йому довелося трохи скинути вагу.
12 апреля 1961 года - первый полет человека в космос (7 фото)

Заздалегідь для засобів масової інформації підготували одразу три повідомлення про перший візит в космос:

Перше – якщо політ пройде успішно;
Друге – якщо модуль приземлиться на території іншої держави, у якого доведеться просити допомоги у пошукових роботах;
Третє – якщо політ пройде не зовсім добре.
Перший політ у космос – цікаві подробиці
12 апреля 1961 года - первый полет человека в космос (7 фото)

Спочатку ніхто не міг передбачити, як поведе себе в космосі людська психіка

У першому пілотованому кораблі була передбачена особлива система управління. Нею можна було скористатися навіть в самому важкому психічному стані. Наприклад, вона могла знадобитися Гагаріну, якщо у того раптово проявилася б паніка або лють.

Щоб приступити до управління кораблем в ручному режимі, Ю. Гагарін повинен був попередньо розкрити спеціальний конверт, в якому був запечатаний аркушик паперу з кодом. Після цього пілот повинен був набрати код на спеціальній панелі, яка, в свою чергу, має розблокувати панель ручного управління.

Апарат виконав всього 1 оберт навколо нашої планети
12 апреля 1961 года - первый полет человека в космос (7 фото)

Після завершення маневру (1 повноцінного обороту навколо нашої планети) апарат закінчив свою місію. Для здійснення мети йому знадобилося не більше 108 хвилин. В 10:55 космічна подорож «Сходу» було повністю завершено.

При гальмуванні в апараті сталася поломка, з-за чого він приземлився в незапланованої місцевості. Він впав на землю в Саратовській області, а повинен був у Волгоградському районі. Після підкорення космічного простору пілотові Ю. Гагаріну присвоїли звання «майор», а 12 число стало «Міжнародним днем космонавтики».
За матеріалами: http://mirkosmosa.ru/