24 неймовірних факту про дахах

0
271

Приймаючи рішення, звести заміський будинок, неодмінно доведеться звернути увагу на такий елемент конструкції, як дах. Це не дивно, адже хороша покрівля здатна захистити будинок від негативного впливу опадів, а також стати найважливішим стилістичним атрибутом, без якого дизайнерські ідеї не будуть втілені в життя. І саме сайт про натуральної черепиці допоможе вам побудувати такий дах до вашого дому, про яку ви навіть мріяти не могли!!! Як бачите, покрівля є дійсно важливим елементом будь-якого будинку, але мало хто знає, що з дахами, також, пов’язано багато цікаві історії. Представляємо вашій увазі найбільш цікаві з них.

1. Стародавні римляни і греки використовували черепицю для покрівлі будинків ще кілька тисяч років тому.

2. Універсальний вид кахельної плитки з опуклістю в різні боки, що активно використовується в наш час, завезли в Іспанію араби. Це сталося у 11-му столітті.

3. Згідно з древнім писанням, відомий воїн Пірр загинув, коли йому на голову звалилася черепиця, скинута матір’ю ворога.

4. Прообразом сучасної черепиці є гонт – формені плашки з сибірської модрини.

5. На Русі бітумну плитку успішно заміняв «леміш» – дерев’яна пластина з сосни, що росла, мінімум, 40-45 років.

6. Знаменитий храм, будівництво якого було приурочено до річниці перемоги Петра 1 під Полтавою, покритий лемешем. Примітно, що будівля, яка знаходиться в Кіжах, збереглося до наших днів.

7. Гнучка черепиця, до якої вже всі звикли, вперше з’явилася більше ста років тому в Америці.

8. Бітумні матеріали, основою яких є скловолокно, вперше з’явилися в Каліфорнії.

9. Дранка – універсальний матеріал для облаштування дахів. Для виготовлення дранки зазвичай використовують кедр.

10. У німеччині легко можна відшукати досить стару сланцеву покрівлю. Примітно, що подібні даху досить надійні, а руйнуються, як правило, тільки із-за старіння цвяхів.

11. Покрівельний матеріал з позолотою почали використовувати багато років тому. Першими на такий крок пішли жителі Межиріччя, які хотіли прикрасити палаци і храми.

12. В епоху середньовіччя будинку на європейському континенті зводилися з високими дахами, які мали досить великий ухил.

13. У давнину багаті люди покривали дах будинку мідними листами, щоб ще раз підкреслити свій особливий статус.

14. Кілька сотень років тому шведські вельможі використовували в якості покрівельного матеріалу частокіл – своєрідний зруб з колод невеликого діаметру.

15. Профнастил вперше з’явився в 1820 році. За винахід даного матеріалу ми повинні висловити подяку британського інженера і архітектора Генрі Палмеру.

16. До винаходу металочерепиці доклав руку Павло Поранила. За допомогою універсального обладнання талановитий інженер зміг перетворити лист металу в чудовий покрівельний матеріал.

17. Жителі Індії завжди скидають новонароджених дітей з даху храму, а потім ловлять їх на простирадла, щоб малюки виросли здоровими. Дивно, але в ході подібних ритуалів ще не постраждала жодна дитина.

18. У скандинавських країнах особливою популярністю користуються «дернові покрівлі». Подібні даху чимось нагадують тераси з зеленню під ногами.

19. На Алясці є крижана дах, яка ніколи не тане і здатна витримати будь-які навантаження.

20. Жителі Німеччини, як правило, покривають свої будинки тільки черепицею.

21. Мексиканці звикли використовувати в якості покрівельного матеріалу пальмове листя. Така покрівля віддалено нагадує хутро тварини, а також має специфічну назву – «палапа».

22. Найбільш популярний покрівельний матеріал в Італії – черепиця.

23. На європейському континенті поступово набувають популярності очеретяні покрівлі.

24. Знаменитий парк Ferrari World в ОАЕ має величезну металеву дах, площа якої порівнянна з розміром 50-ти футбольних полів.