Як вибрати джерело безперебійного живлення

9-18-2017

Стаття про те, як правильно підібрати джерела безперебійного живлення. Вибираючи джерело безперебійного живлення потрібно орієнтуватися не тільки на підходящу вам вартість, привабливий зовнішній вигляд і зручність використання. Підбираючи ДБЖ (UPS), необхідно враховувати кілька важливих параметрів, про які й піде мова в даній статті.Пропоную купити батарейки усть каменогорск

Вибір потужності ДБЖ

Велике значення має вид техніки, для захисту якої призначений ДБЖ, а так само кількість споживаної нею енергії. Щоб дізнатися енергоспоживання, досить уточнити характеристики використовуваної техніки. Наприклад, для стандартного персонального комп’ютера кількість споживаної енергії складе 362Вт, з них 300Вт витрачається на системний блок, 45Вт–на монітор і 17Вт–на модем. Важливо враховувати, що одиниця вимірювання потужності джерел безперебійного живлення (вольт-ампер (VA), а щоб перевести її в вати (Вт), необхідно помножити отримане кількість на спеціальний коефіцієнт–0,6. Таким чином, джерела безперебійного живлення, потужність яких становить 700VA, здатні забезпечити захист і харчування техніки, яка споживає не більше 420Вт.

Можливість стабілізації напруги

Крім неполадок, які утворюються від перебоїв електроенергії, ДБЖ забезпечують надійний захист від інших можливих проблем. Блок безперебійного живлення забезпечений захистом від різноманітних електроперешкод і стрибків напруги. У разі нестабільної напруги в електромережі, найбільш оптимальним буде придбати ДБЖ, який містить вбудовану корекцію напруги – лінійно інтерактивний. Використовуючи його, ви забезпечите свою техніку необхідною напругою до 230V, незважаючи на можливі відхилення в меншу сторону.

підключення принтера і ДБЖ

Час автономної роботи UPS

В основному, стандартний сучасний блок безперебійного живлення при використанні в побуті в умовах максимального навантаження здатний продовжити роботу техніки до 30 хвилин. Цього часу вистачає на те, щоб спокійно зберегти документи і вимкнути комп’ютер не в аварійному порядку. У випадку більш високого рівня потужності ДБЖ, до нього, наприклад, можна під’єднати потужну лампу, яка забезпечить вас світлом протягом кількох годин. Деякі моделі ДБЖ можуть бути обладнані додатковими батареями, які продовжать автономну роботу.

дбж

Наявність звичайних побутових розеток

Побутові та малі офісні ДБЖ можуть бути обладнані комп’ютерними (IEC 320) чи «звичайними» (Schuko CEE 7) розетками. «Звичайні» розетки універсальні, однак «комп’ютерні» можна оснастити спеціальним мережевим фільтром, який виконає функцію провідника. Зазвичай ДБЖ містять і розетки, що забезпечують батарейне харчування, і ті, які захищають техніку від можливих перепадів напруги. Враховуючи те, що потужність техніки не впливає на потужність батареї ДБЖ, їх більшу кількість переважніше.

Наявність побутових розеток

Заміна батареї ДБЖ. Які бувають стандартні батареї?

Чим частіше буде здійснюватися перехід на батарейне живлення, тим швидше вона виходить з ладу. Термін служби батареї високої якості становить 2-4 роки. Для кожної моделі ДБЖ існують певні батареї, тому заміняти їх найкраще такими ж. У разі підключення батареї іншого типу ДБЖ може зламатися. Щоб батарея не втратила своїх властивостей, під час перевезення ДБЖ її слід відключити. Багато конструкції ДБЖ дозволяють поміняти батарею в домашніх умовах. Існує багато різних типів батарей. Вони мають вихідна напруга 12В відрізняються між собою тільки ємністю та розміром. Нижче представлені три типи батарей, які найчастіше зустрічаються, у побутових умовах.