Як навчитися співати

8-2-2018

Не треба засмучуватися, якщо вас природа не наділила красивим голосом як у Фредді Меркьюрі і слухом Вагнера. Навчитися співати, можливо! Головне терпіння і бажання оволодіти своїм голосом. Якщо Ви хочете гарно співати, то рекомендую записатися на курси вокалу саме на этом сайте

Дихання
Що важливо, коли ти співаєш? Сила голосу, хороша дикція, плавність, чисте інтонування, тембр та ін. Ви нічого цього не зможете домогтися, якщо не навчитеся співати на опорі тобто спиратися на дихання. Що це означає?

Коли говоримо про дихання, треба розпочати з вдиху, який повинен бути швидким і безшумним. Найчастіше недосвідчені вокалісти намагаються різко і швидко заповнити повні груди повітря, і саме це є їхньою великою помилкою. Справа в тому, що коли ми дихаємо груддю, при виконанні пісні, не вистачає повітря, і ви просто починаєте задихатися. Як правило, завжди легше навчитися співати гарно, коли використовуєш міжреберна дихання і набираєш повітря животиком.

Ось вам приклад: встаньте до стінки, спину выпрямте, руки кладемо на животик і робимо вдих таким, щоб рука відчула вдих (живіт повинен надутися вперед). Потім повільно видихніть, поступово втягуючи живіт. Перед виконанням своєї музичної композиції, правильно розподіліть свій подих, щоб не було «задышек».

Видих повинен бути завжди плавним (не рахуючи, звичайно ж, особливих прийомів у співі). Робіть цю вправу частіше, таким чином, розробляючи дихання. І ви почнете співати набагато краще.

Дикція
Згадайте скоромовки, намагайтеся, вимов слова якомога чіткіше. Візьміть текст досліджуваної пісні і промовляйте його як вірш. Пам’ятайте, що для співака дуже важливо вимовляти текст чітко і виразно!

«Бик, бик тупогуб, тупогубенький бичок. У бика білого губа була тупа»

Емоції (акторська гра)
Пісня, яка виконана без емоцій, навряд когось змусить розплакатися або навпаки змусить посміхатися. Як же нам навчитися співати з почуттям? Завжди намагайтеся перейнятися тим, про що або про кого ви співаєте, живіть цим, нехай вас заповнять почуття. Що б зробити спів більш емоційним, на допомогу приходить проста жестикуляція. Співайте і показуйте рух мелодії рукою. Повірте, це дуже корисна порада для тих, хто хоче заповнити вокальну нішу.

І те, що дуже важливо!
Якщо у вас є вдома інструмент, наприклад фортепіано або гітари, грайте гамки проспівуючи кожну ноту. «До», «ре», «мі», «фа», «соль», «ля», «сі», «до» і в зворотному напрямку.

І ще!! Слухайте багато хорошої, якісної музики, не обмежуючись в якомусь жанрі!

Я думаю, ця стаття відповіла на ваше питання – як навчитися співати?! Якщо у вас є ще якісь цікаві чи не цікаві питання – ви можете їх задати у коментарях!

А який приклад у вокальному виконанні для вас є досконалим чи прикладом для наслідування? Поділіться своєю думкою, мені буде дуже цікаво, буду чекати!