7 Цікавих фактів з історії черепиці

0
315

Цікавий факт № 1: Вчені вважають, що плоскі коржі з глини, обпалені на вогні, вперше були використані в Стародавньому Єгипті, в якості покрівельного матеріалу. Саме глина стала попередницею сучасної черепиці.

Цікавий факт № 2: Від римлян і греків про глині дізналися в Європі.

Цікавий факт № 3: А прадідом гнучкої черепиці можна назвати гонт – плашки певної форми, які відколювалися від сибірської модрини. Починали заготівлю гонта взимку, щоб влітку використовувати в ролі покрівлі на даху. Кожний ряд гонта накладався знизу вгору, один на одного з проміжком в кілька сантиметрів. Батьківщиною гонтовий дах, яка в XIII столітті підкорила всю Європу, вважається Польща.
7 Интересных фактов из истории черепицы

Цікавий факт № 4: Прообраз популярної бітумної плитки варто шукати на Стародавньої Русі. В ті часи в якості покрівельного матеріалу використовувався «леміш», що представляв собою дерев’яну пластину. Вони використовувалися для покриття куполів православних храмів, і цибулинних главок в російському церковному зодчестві XVI – XVIII ст. З XIII століття і до наших днів дожив храм з лемешем, розташований в Кіжах, який був присвячений Петру I, який переміг шведів під Полтавою. Кінці лемеші мали округле отвір або закінчувалися у вигляді клину або трикутника, що дуже нагадує нашу гнучку черепицю. Домобудівництвом займалися грунтовно, і на виготовлення лемеша йшла деревина з певними якостями, найчастіше осика у віці від 40 до 45 років. Так і розташуванням річних кілець приділялася пильна увага. Сьогодні на виробництво гнучкої черепиці також йде високоякісна сировина – стеклохолст, який з двох сторін обволікається СБС-модифікованим бітумом, надає черепиці пластичність і міцність. Леміш прибивался горизонтальними рядами з напуском верхнього ряду на нижній, сьогодні ми також укладаємо гнучку черепицю.

Цікавий факт № 5: В деяких губерніях Росії глини просто не було, її доводилося везти за тисячі верст, що робило вартість черепичины високою, а її використання недоцільним. Тому глина не скрізь була популярною.

Цікавий факт № 6: Завдяки величезним природним запасам глини на Україні і в Західній Білорусі, жителі цих країн змогли оцінити властивості природного матеріалу по достоїнству. Поряд з виготовленням черепиці майстра гончарних справ виробляли різноманітні горщики та глечики.
7 Интересных фактов из истории черепицы

Цікавий факт № 7: Цікава історія черепиці з Фінляндії. Як зазначив Крістіан Гулликсен в 1980 році – «Фінська архітектура це те, що створено фінськими архітекторами». Фінське будівництво у всі часи вирізнялось своєю грунтовністю і практичністю. Це досягалося завдяки неусыпному контролю з боку архітектурного нагляду, який відповідає за загальний пейзаж країни і допомагає гармонійно вписати в нього будь-яку споруду. Саме тому створюється враження, що всі будинки в Фінляндії як іграшкові, а акуратні вулички виглядають як види з листівок. Жителі цієї країни ще століття тому висловлювали свої національні ідеї через незвичну для нас форму громадських будівель, використовували в будівництві нові, більш практичні і довговічні матеріали. Люди в цій країні ставляться до архітектури без забобонів і оглядки на академічні традиції – професійним архітектором XIX століття стала фінка Сінг Хорнборг. Невипадково в середині XX століття тут був створений найбільший завод Katepal OY, що спеціалізується на випуску покрівельних матеріалів. На заводі знаходиться лабораторія, яка ретельно стежить за кожним етапом виробництва. Відмінна риса фінів – педантичність і педантизм дозволяють фінам виробляти неперевершену за якістю покрівельну продукцію. Вже кілька десятиліть гнучка черепиця RUFLEX не має аналогів.

І хотілося б сказати, що ось вже більше 150 років німецька компанія Erlus випускає високоякісну глиняну черепицю на радість споживачам з різних країн Європи і світу. Підприємства компанії розташовані в Нижній Баварії в безпосередній близькості від глиняних кар’єрів з кращим в Німеччині сировиною. Адже в керамічному виробництві якість сировини відіграє першочергову роль.
Зберігаючи вірність традиціям керамічного виробництва в Німеччині, компанія Erlus використовує сучасні технології, в результаті чого з заводського конвеєра сходять унікальні вироби з відмінними експлуатаційними характеристиками.

Керамічна черепиця Erlus для тих, хто цінує добротність, висока німецька якість, екологічність, комфортне проживання в мансарді, надійність, довговічність, об’єктивну вартість і класичну естетику.