8 Цікавих фактів про лівшів

0
524

Історично так склалося, що до лівшам ставилися з пересторогою і навіть з острахом. У кого-то лівші викликали забобонний страх. У деяких культурах ліва рука взагалі вважається нечистою і їй не можна їсти і вітатися. З практичної точки зору спільна робота з тим, хто тримає косу або сокира в лівій руці дійсно може бути небезпечною.

Цікавий факт №1

А між тим серед людей, для яких ліва рука є провідною, дуже багато видатних вчених, геніальних поетів і композиторів, політичних діячів. Відмінності між правою так і лівою рукою не обмежуються тільки тим, якою рукою вони пишуть. Інакше працює мозок, сильніше розвинена права півкуля, яка відповідає за творчість і креативність.

Цікавий факт №2

Леонардо да Вінчі, Нікола Тесла, Ейнштейн, Фрідріх Ніцше – ось неповний список геніальних диваків, які були лівшами. Весь світ зачитується творами Льва Толстого, Олександра Пушкіна, Марка Твена, які написали свої твори саме лівою рукою. Звичайно ж, письменник Лєсков, який написав про умільця Лівшу, який ноги блосі подковывал, і сам лівша. Досить багато шульг і серед політиків: Олександр Македонський, Ганді, Наполеон, Вінстон Черчілль, Фідель Кастро, королева Британської Імперії Вікторія.

Цікавий факт №3

Особливо прихильною доля лівшам у США. Багато законодавчих актів там підписані лівою рукою президентів, серед яких Авраам Лінкольн, Джордж Буш старший, Рональд Рейган, Білл Клінтон, Барак Обама. Навіть невдалий президент, суперник Обами на виборах сенатор Маккейн лівша. Із завмиранням серця глядачі стежать за пригодами кіногероїв, починаючи від Чарлі Чапліна і Мерлін Монро, до Брюса Вілліса, Анджеліни Джолі і Джулії Робертс, які також лівші. Навіки вписали своє ім’я в історію музики лівші Ніколо Паганіні, Моцарт, Бетховен, Мірей Матьє, Джиммі Хендрікс, Пол Маккартні.

Цікавий факт №4

Серед чемпіонів з фехтування, боксу та тенісу чимало ліворуких спортсменів. Можливо, це обумовлено тим, що такі суперники дуже незручні для правшів. На спортивному олімпі зайняв почесне місце геніальний футболіст – ліворукий, левоногий Дієго Марадона.

Цікавий факт №5

Кількість лівшів у світі зростає, за статистикою їх близько 500 мільйонів. З’явився навіть спеціальний день шульг – 13 серпня. Більша їх частина проживає в південній півкулі. Вчені змогли визначити ген, який відповідає за ліворукість. Ймовірність появи дитини-лівші, якщо обидва батьки воліють користуватися лівою рукою, досягає 46%. Встановлено, що набагато більше шансів народити лівшу у вікових матерів.

Цікавий факт №6

У СРСР вважалося, що дітей треба обов’язково перевчати, щоб при листі використовували тільки праву руку. Через роки стали помітні негативні наслідки такої насильницької трансформації. Тільки в 1986 році на законодавчому рівні скасували необхідність переучування лівшів.

Цікавий факт №7

Крім лівшів і правшів існують люди, які володіють обома руками однаково – амбидекстеры. Хтось спеціально розвивав у собі навички використання обох рук, інші амбидекстеры – лівші, яких переучували. До них відносять президента Росії Володимира Путіна.

Цікавий факт №8

Серед тварин також можна виділити лівшів. Вони використовують більшою мірою ліву лапу або ліву сторону дзьоба. Більшість кішок правші, трохи менше половини всіх мишей лівші, дві третини шимпанзе зривають фрукти лівою лапою, абсолютні лівші білі ведмеді
Джерело