Батарея, яка працює вже 175 років (відео)

0
465

У Кларендонской лабораторії Оксфордського університету вже 175 років зберігається дзвінок, який протягом усього свого життя працює і дзвенить. На дзвінку встановлена одна єдина суха батарея, яка була встановлена на дзвінок ще в 1840 році. Вчені університету, так і з усього світу, мріють зняти батарею і вивчити її особливості, але бояться порушити процес і пошкодити батарею, тому вичікують, коли енергія батареї виробиться.

Молоточок цього дзвінка, відомого як «Oxford Electric Bell», коливається швидко і безперервно — за підрахунками університету, за свою історію він зателефонував вже 10 мільярдів разів. Він працює на так званої сухої батареї – одному з перших типів електричних батарей в історії. Суха батарея була винайдена Джузеппе Замбони на початку 1800-х років – в ній використовуються перемежовуються шари срібла, цинку, сірки та інших матеріалів, які генерують слабкий електричний струм.

Історія появи цього дзвінка губиться в часі. Він був виготовлений лондонській мануфактурою Watkin and Hill і має виведену вручну напис «Запущений у 1840». В якийсь момент він був куплений дослідником, який дозволив йому дзвонити і далі (за даними Оксфордського університету, цілком можливо, що дзвінок був запущений навіть раніше – у 1825 році). Книга рекордів Гіннеса привласнила батареї Oxford Electric Bell титул «найбільш довговічною батареї в світі».
Ви можете подумати, що слухати безперервний дзвін протягом 175 років – це дивно подразнюючу заняття, але заряд батареї настільки малий, що людське вухо не може чути цього дзвону. Замість цього можна бачити, як молоточок дзвінка рухається між чашками – при кожному такому русі батарея подає всього 1 наноампер струму.

При цьому оксфордський дзвінок не завжди був лише забавним курйозом: У часи Другої світової війни інфрачервоні телескопи використовували подібні сухі батареї для свого живлення.

А тим часом дзвінок продовжує дзвонити, дзвонити і дзвонити – і ніхто не знає, коли він зупиниться. За словами вчених, які досліджували дзвінок, досить імовірно, що його чаші зносяться раніше, ніж вичерпається електрохімічна енергія в його батареї.