Бензин з води і повітря (4 фото)

0
333

Фахівцям німецької автомобілебудівної компанії Audi вдалося ще на один крок наблизитися до своєї заповітної мрії – створити синтетичне дизельне паливо з екологічно чистих складових: води і вуглекислого газу. Нове паливо отримало назву E-Diesel, а федеральний міністр освіти Німеччини Йохана Ванка навіть заправила цим паливом свою службову машину Audi A8 під оплески журналістів і представників автомобільної компанії.

Перша фабрика Audi по виробництву синтетичного палива почала свою роботу в місті Дрездені під управлінням німецького стартапу Sunfire. Основа нового палива носить назву «блакитна нафта» і починається з отримання електроенергії з поновлюваних джерел (вітер, сонце тощо). Отримане електрику використовується для отримання водню з води за допомогою оборотного електролізу. Водень змішують з CO2, який був перетворений в CO за допомогою двох хімічних процесів. У результаті виходить рідина з довголанцюгових вуглеводнів – це і є «блакитна нафту». Саме з неї і проводиться синтетичне паливо E-Diesel.
Бензин из воды и воздуха (4 фото)

До речі, вуглекислий газ для виробництва палива черпається прямо з навколишнього атмосфери, що напевно сподобається представникам організацій на кшталт Greenpeace, які так переживають з приводу парникового ефекту. При цьому представники Sunfire стверджують, що властивості синтетичного палива перевершують будь-яке паливо, вироблене з копалин складових. У ньому відсутня сірка і масла, що робить його максимально безпечним для навколишнього середовища.
Бензин из воды и воздуха (4 фото)

Загальна енергетична ефективність створення палива за допомогою відновлюваної енергії становить близько 70%, згідно інформації, опублікованій представниками Audi. Отримане синтетичне паливо можна об’єднувати зі звичайним дизелем, як це вже роблять у випадку з биодизельными паливами на основі рослинних і тваринних жирів.
Бензин из воды и воздуха (4 фото)

«Двигун працює набагато тихіше і виділяє менше забруднюючих атмосферу речовин. Найголовніше, що ми повністю готові до комерційного виробництва E-Diesel і відкриті для прийому замовлень на випуск палива», — стверджує керівник Sunfire Крістіан Ольшаузен.

Експериментальний завод в Дрездені в найближчі місяці планує виробляти по 160 літрів синтетичного палива в добу, а наступним етапом проекту стане збільшення виробничих потужностей заводу. Очікувана ринкова вартість такого палива складе від 1 до 1,5 євро за літр, що, в принципі, не набагато дорожче традиційних видів палива.