Чи є життя за межами Землі?

0
453

Американські хіміки і фізики з Корнелльського університету довели, що в метанових морях Титану можуть існувати здатні до розмноження, пересування та обміну речовин клітини, яким для цих процесів не потрібні ні вода, ні кисень. Про це повідомляється на сайті університету.

Зародження і розвиток життя на Землі було б неможливим без фосфоліпідів: ці речовини утворюють водонепроникні мембрани, що захищають клітини від зовнішніх факторів. Міхур з фосфоліпідів називається липосомой. Оскільки фосфоліпіди складаються з води, астрономи зазвичай виключають планети з низькими температурами на поверхні зі списку гіпотетично жилих. Але якщо припустити, що клітини організму складаються не з води, а з метану, температура замерзання якого значно нижче, життя може існувати навіть в які вважаються в традиційній біології непридатних для цього умовах. Наприклад, на Титані.

Саме від цієї ідеї відштовхувалися вчені. Вони назвали таку побудовану на метані модель мембрани азотосомой. Вона складається з молекул азоту, вуглецю і водню, існуючих в морях Титану.

За допомогою методу молекулярної динаміки вчені вирахували сполука, яка з найбільшою ймовірністю може самостійно «зібратися» в органічну мембрану в даних умовах. Ним став акрилонітрил. Він міцний, практично не розпадається і не менш гнучкий, ніж фосфоліпідні мембрани на Землі. І він є в атмосфері Титану.
Джерело