Чим відрізняються приватні дитячі сади від державних

0
480

Коли в родині з’являється малюк, перед його батьками виникає дуже складний життєвий питання: чи віддавати дитину в дитячий садок і як вибрати відповідний заклад для свого чада. Звичайно, мам і тат ніхто не примушує віддавати дитину в садочок, але якщо у них немає можливості бути з дитиною весь день, підшукувати такий заклад варто якомога раніше. Крім того, в дитячих садах малюки проходять серйозну соціальну адаптацію, без якої багатьом діткам важко розвиватися. Однак, у виборі садка батьки повинні зробити ще один важливий вибір – державна або приватна установа.

Переваги та основні проблеми державних дитячих садків
Звичайно, такі садки є практично в кожному дворі у всіх містах країни. Однак, саме в цьому і криється суть усієї проблеми з ними. Садків на державному забезпеченні дуже багато, але фінансувати належним чином їх досить важко. Тому групи в таких садах сильно відрізняються від приватних. Зазвичай в стандартні набори іграшок, досить великі групи з 15-20 дітьми, дуже мало спеціалізованих освітніх програм – музика, англійська мова, плавання та інші. Також багато батьки обурені тим, що в цих закладах не завжди вітається контроль над перебуванням в них дітей, адже поставити замок на садочок з магнітними ключами або встановити камери по периметру дозволять далеко не всі завідувачі.
Тим не менш у таких садочків є одна незаперечна перевага, завдяки якій групи в них завжди переповнені. Все питання полягає в ціні, так як оплата за харчування та періодичні внески не сильно вдаряють по гаманцю батьків.

Переваги та недоліки приватних садів
Порівняно з державними садками, записатися в приватні дуже просто, достатньо зайти сюди: razvitie21vek.ru і подати необхідну інформацію. Природно, відправляти дітей у такі заклади обійдеться батькам недешево, але практично завжди фінансові витрати повністю виправдовуються. Крім того, приватні сади зустрічаються в містах рідко, тому батькам може знадобитися відвозити малюка на інший кінець міста. Основні відмінності приватного закладу полягають у наступному:
-Невеликі групи, максимум до 15 осіб, що дозволяє приділяти кожній дитині більше уваги.
-Наявність різних навчальних програм і курсів, наприклад, вивчення мов, музика, робота за спеціальними методиками і так далі.
-Такі сади часто працюють до 20.00, а деякі і цілодобово, тому батьки завжди встигнуть забрати малюка після роботи.
-Можливість присутності батьків на заняттях і записувати процес навчання.

Не можна сказати, що один тип садка краще, а другий – гірше. Вони мають і плюси, і мінуси. Крім того, все залежить від якості викладання і вихователів. Дитячий сад буде другим домом дитини на багато років, тому не варто нехтувати вибором і лінуватися в пошуку гідного установи.