Чому дівчаткам – рожеве, а хлопчикам – блакитне?

0
543

Напевно багато батьків зовсім не замислювалися, чому хлопчика забирають з пологового будинку в блакитному конвертику, а маленьку принцесу гордо несуть в рожевому. Однак цим стереотипам передували історичні факти. У 1797 році імператор Павло I видав черговий указ, виходячи з якого, кожен великий князь, у якого тільки що народилася дитина, стає кавалером знаменитого ордена Андрія Первозванного, а ось його улюблена велика княжна отримує орден Святої Катерини. Безпосередньо після обряду хрещення, який проводили при дворі, новонароджених хлопчиків відразу ж «перепоясывали» блакитний Андріївською стрічкою, а красунь-дочок — червоною стрічкою Катерининського ордена.

Подібна традиція пов’язувати різнокольорові стрічки виходячи з статі дитини, після глибоко утвердилася серед абсолютно всього російського дворянства, причому такий спосіб хрещення практикували навіть ті, кому ордена були невизначені, тобто люди незалежно від стану. В урочистих випадках, наприклад, народження спадкоємця престолу, всіх царських персон і їх наближених одягали в точний тон до стрічок.

Через якихось сто років така цікава традиція перекочувала в широкі маси і дійшла до наших днів з невеликими і в загальному-то несуттєвими змінами — червона стрічка для маляток була потихеньку змінена на рожеву. Цього явища також є цілком історичне пояснення. Буйство червоного кольору було закінчено саме тоді, коли традиція пов’язувати стрічки новонародженим діткам перейшла в розряд народних. Так як червоний колір здавна був кольором розкоші, а також фактично належав королівського роду, простим і бідним селянам доводилося замінити його на більш світлий і, відповідно, більш «народний» колір — рожевий.

Тепер перед тим, як купити дитячий одяг, Ви будете знати, що переваги кольору до певної статі дитини зовсім не випадково.І, до речі, вибираючи одяг для малюка з сучасного асортименту товарів, можна легко розгубитися. Безліч моделей, якими рясніють сучасні каталоги, здатні ввести в оману недосвідченого покупця. Варто заздалегідь розібратися у всіх тонкощах цього виду одягу для малюка, перш ніж купити повзунки в інтернет-магазині. У цьому, наприклад, будь-якому іншому можна знайти всі найпопулярніші моделі.

Джерело: Інтернет-магазин для вагітних та годуючих мам та малюків — Mama-Box.ru