Чим вигідна сонячна енергія.

2-28-2018

Чим вигідна сонячна енергія.
Європейські поля з вітрогенераторами або сонячними панелями — картина зачаровує. І сонячні батареї, вітряки… Питання в тому, якою ціною. Не вірте тим людям, які кажуть, що вітроустановка швидко окупається. Для ефективної роботи самим сучасним системам потрібна швидкість вітру в 9-10 м/с, у Білорусі ж вітер 4-5 м/с. Не сильніше, але є багато інших нюансів. По-перше, у них вартість електроенергії доходить до 70 центів за кіловат, а у нас максимум 14 центів (для юросіб — прим. Тому і терміни окупності, м’яко кажучи, різняться. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі http://www.sunbeam.dp.ua/g24049003-solnechnye-elektrostantsii/.
Та й вітряки у них дешевше. Під ці програми з бюджету ЄС виділяються величезні кошти. У тій же Німеччині вже близько 27 % електроенергії отримують з альтернативних джерел, у середньому по Європі цей показник становить 12-13 %. Це вкладення в майбутнє, в довгострокову перспективу. євро. Додайте вартість установки: у нього ж центр тяжкості вгорі, щоб вітряк не вивернуло, в основу залиті тонни бетону — це величезні гроші. А вітроустановку ще й обслуговувати треба. Тобто десь по 40 центів за кіловат.
Енергомережі, м’яко кажучи, не дуже цьому раді, тому потребують розробки проекту, всіляких погоджень — на це може піти до року. Але в результаті система не тільки окупається — на сонячній енергії можна непогано заробити. Наприклад, зараз ми реалізуємо проект для підприємства «Днепробугводпуть»: там поле з сонячних батарей потужністю 2 МВт займе гектар. А ось на об’єктах придорожнього сервісу, метеостанціях або в будь-якому іншому місці, куди не проведено електрику, — це буде виправдано. Економія очевидна.