Де проколоти вуха дитині?

0
481

Дивлячись на маляток в колясці, які заливисто сміються і поблискують маленькими сережками-гвоздиками у вухах, багато хто починає замислюватися про те, варто чи проколювати вуха своїй дитині? З одного боку, це дуже красиво і в майбутньому позбавить доньку від страху перед цією міні-операцією. Але водночас, здається, що робити її в такому віці – це ризик нанести психологічну травму дитині. Так хто ж правий? І взагалі, де можна проколоти вуха дитині в СПб швидко і без болю?

Коли проколювати вуха: що кажуть фахівці?

Батьки часто говорять про те, що дуже довго чекати, поки дитина вступить у свідомий вік і сам зможе відповісти на питання про те, чи хоче він взагалі робити пірсинг і змінювати своє тіло. Саме тому вони наполягають, що прокол вух можна виробляти вже відразу після народження дитини, так як вона нічого не запам’ятає. Але якщо звернутися до думки лікарів, то можна почути поради зовсім інші. Медики наполягають на тому, що дітям проколювати вуха допустимо у віці не менше трьох років. Це зовсім не з-за якоїсь психологічної травми, пов’язаної з болем. Причина набагато простіше – у цьому віці діти вже чітко усвідомлюють, що вуха не можна смикати. Про це їм явно буде сигналізувати виникає біль, так і батьки своїми порадами підкажуть, що турбувати вушка поки не потрібно. Якщо дівчинка трохи менше, то вона може або самостійно заподіяти собі неприємні відчуття, або в процесі гри зачепити вухом якийсь предмет і травмувати його ще більше. Крім цього, дотик до ранки брудними руками може призвести до виникнення інфекції, в результаті чого дірочки у вухах будуть дуже довго гоїтися. І це вже не кажучи про те, що дитина може проковтнути цю злощасну сережку, витягнувши її з вуха!

З іншого боку, психологи стверджують, що якщо проколоти дитині вуха до 1 року, то він не буде пам’ятати про супутньої болю, і це позитивно вплине на його подальше становлення як особистості. Як би там не було, вирішувати тільки батькам, і в багатьох пологових будинках за їх згодою можуть проколоти вушка навіть новонародженим.

Корисні поради

Послуга проколу вух є і в салонах краси, і в косметологічних клініках. Сам прокол найчастіше здійснюється за допомогою пістолета. Це швидка і практично безболісна процедура.

Що стосується часу, то краще для проколювання вух дитині вибирати весну. Влітку з-за спеки і вологості ранки можуть гноїтися і довго гоїтися, а в холодну пору року вуха легко травмувати, навіть просто надіваючи шапку або знімаючи светр. Так що, навіть у такому простому справі завжди треба бути обережними.