Де використовують сходи дерев’яні малогабаритні

4-22-2021
конструкція металевих сходів

 

З чого починається монтаж дерев’яних сходів

Монтаж дерев’яних сходів проводиться в кілька етапів. В першу чергу виконуються роботи по установці деталей, що виконують роль несучих елементів. Також хочемо вам порекомендувати https://panmayster.ua/kinds/malogabaritni-shodi/ сходи дерев’яні малогабаритні. 

Спочатку кріпляться опорні стовпи до підлогової поверхні. Вони грають роль основи каркаса в нижній області дерев’яних сходів. Для монтажу стовпів знадобляться сталеві куточки, металеві шпильки, болти, клейові розчини та інші деталі. Щоб забезпечити належну жорсткість, основу скріплюють балками. Всі елементи конструкції на етапах монтажу вже розроблені інженерами, які враховують кожен найдрібніший нюанс. У стовпах попередньо просвердлені необхідні технологічні отвори і пази.

як проводиться монтаж дерев’яних косоурів

Для монтажу пристінного косоура з дерева робиться розмітка на стіні. Спочатку фіксується нижня частина несучого елемента сходів. Зовнішній косоур розташовується обов’язково навпроти пристінного з точністю до міліметра. Кріплення в ділянці зіткнення косоура і опорної балки додатково підсилюють металевими елементами.

Також ми займаємося монтажем дерев’яних сходів нестандартної конструкції. Косоури можуть з’єднуватися з опорними стовпами із зовнішнього боку, а не фіксуватися в пазах. Існують варіанти сходів, коли використовується лише одна опора, а внутрішній косоур кріпиться до стіни або розташовується посередині. У таких випадках елементи скріплюються між собою за технологією»шип-паз”. Спосіб відрізняється жорсткою фіксацією деталей. Додаткова міцність посилюється за рахунок клейових складів.

Установка дерев’яних ступенів

Якщо передбачається наявність сходинок, монтаж починається з них, а потім фіксуються горизонтальні ступені. Найпростішими вважається прямий вид. Монтаж дерев’яних сходів з забіжними ступенями відрізняється особливою складністю. Сходинки кріплять до опорного стовпа класичним «шип-пазом» або до спеціального розрізу.

У першому випадку забіжні щаблі встановлюють в не крізних пазах. Отвір повинен бути трохи менше товщини сходинок для забезпечення щільності і стійкості прилягання. У другому варіанті потрібно розпиляти опорний стовп дерев’яних сходів на товщину, рівну щаблі. Забіжні елементи фіксуються клейовим складом і металевими шпильками, закрученими всередину опори. Всі з’єднувальні елементи надійно закріплюються куточками і саморізами.

Особливості монтажу дерев’яних сходів на тятиві

Основна відмінність тятиви від дерев’яних косоуров – метод установки ступенів. Вони фіксуються з внутрішньої сторони опорної похилої балки в випиляних пазах, а не лежать на ній, як у випадку з косоуром.

Головною складністю монтажу такої дерев’яних сходів є громіздкість конструкції. Сходинки і подступенки спочатку фіксуються до тятиви в горизонтальному положенні, а потім спорудження кріплять до каркасу.

Якщо немає можливості зібрати сходи в іншому місці, тятиву оснащують накладними брусками і куточками. Сходинки в цьому випадку кріпити набагато зручніше. Переважною особливістю сходів з тятивою вважається її висока міцність на вигин. Щоб забезпечити рівномірне поперечне зчеплення, проводять посилення дерев’яними або металевими тяжами через кілька ступенів.