Дельтапланеризм як вид спорту

0
501

Дельтапланеризм – вид спорту, де змагання проводяться на літальному пристрої важче повітря, рама планера складається з 3 – х базових дюралюмінієвих трубок, що з’єднуються в передньої частини таким чином, що горизонтальна поверхня утворює віялову конструкцію, і кілька додаткових труб і сталевих канатів. Все це обтягнуте міцним синтетичним матеріалом.

Дельтапланеризм був заснований в 1974 році. Як спорт було визнано на офіційному рівні 27 вересня 1974 р. Але насправді він з’явився набагато раніше. Ще в кінці сорокових років минулого століття житель США Френсіс Мелвін Рогалло задумав сконструювати повітряного змія, в якості розваги своєї сім’ї. Розроблена інженером іграшка мала ідеальні аеродинамічні характеристики. Проводячи спостереження за маневреністю змія в польоті, конструктор зрозумів, що за такою ж схемою, можливо, сконструювати літальний пристрій, що має здатність нести на собі значний вантаж. У березні 1951 року він оформляє дозвіл на винайдений ним змій “Рогалло”.
Дельтапланеризм как вид спорта

На самому початку літальний апарат мав назву змій “Рогалло” (що увековечило прізвище винахідника), потім його перейменували в “крило Рогалло”, а по закінченню деякого часу, у зв’язку початком удосконалення апарату – з’являлося дуже багато різних найменувань. Із – за схожості з давньогрецької літерою “дельта” пристрій і отримав однойменну назву.

Але особливу популярність дельтапланеризм знайшов вже в сімдесяті. У той період група любителів екстремальних розваг зі всіх частин земної кулі стали активно використовувати різноманітні літальні пристосування без моторів. Адже людина постійно хоче досягти чогось суттєвого, через деякий час був винайдений дельтаплан з наявністю двигуна. І якщо у вас давня мрія полетіти на дельтаплані, особливо з мотором, не треба відмовляти собі звертайтеся в компанію “Територія польотів” в Москві, всі подробиці на territoriapoleta.ru

В залежності від комплектації моторів, можна визначити кілька категорій даних літальних пристроїв. Двигун встановлюється ззаду від пілота, під крилами конструкції, на щоглі і на підставі мототележки. Крім цього, існують варіанти з установкою одночасно двох двигунів на один планер. Старими моделями вважаються модифікації з мотором встановленим на щоглі, вона використовувалася з самого початку конструювання, але модель не виправдала очікувань. Маневреність і управління стали погіршуватися, і модель перестали виготовляти.
Дельтапланеризм как вид спорта

Установка мотора під крилом – самий безпечний варіант для пілота, всі елементи кріплення розташовуються на далекій відстані від нього. Більш того, сама установка виробляється набагато легше в порівнянні з іншими конфігураціями. Суттєво зросли маневреність і простота управління, що додало пілотові комфорт і безпека. Такі дельтаплани з мотором стали дуже популярні в усьому світі. Іноді даними способом встановлюється два двигуни. Перевагою апаратів можна виділити здатність балансування в повітрі навіть при виході з ладу одного двигуна. Але тут варто відзначити, що дані літальні апарати не виправдали вкладених у них засобів, з причини дуже складної конструктивної системи.
Дельтапланеризм как вид спорта

При монтуванні мотора на апарат з’явилася додаткова можливість транспортувати вантаж. В даному варіанті, крім двигуна, встановлюються шасі, крісло для пілота і всі супутні механізми. Крім цього, експлуатація візки передбачає використання посиленого каркасу. Управління даною моделлю дуже схоже на спортивний варіант.