Дерево Грінсбурга, зростаюче з даху вежі будівлі суду (5 фото)

0
430

Місто Грінсбург (Greensburg), штат Індіана, США відомий як «Місто Дерев» через більше десятка дерев, які ростуть з даху будівлі суду округу Декейтера (Decatur County Courthouse) ще з 1870 року. Вважається, що вони проросли з насіння, що містилися в пташиному посліді.

У 1870 році громадяни Грінсбурга стали помічати щось схоже на невелику гілочку, яка росла на північно-західному куті вежі будівлі суду. Спочатку на неї ніхто не звертав особливої уваги, але коли чагарник почав перетворюватися на молоде дерево, він став головною темою розмов. Кількома роками потому, на даху вежі були помічені п’ять нових пагонів, які погрожували створити невелику гай на вершині 33-метрової вежі. Влади були стурбовані тим, що коріння дерев могли завдати непоправної шкоди даху, тому в 1888 році був найнятий верхолаз, який зрізав більш дрібні дерева, залишивши тільки одне, яке з часом доріс до 4,5 метрів у висоту і до 12,5 сантиметрів у підстави. Воно продовжувало стійко переносити шторми ще багато років, до тих пір, поки не загинуло, і не було перевезено в Музей Історичного Товариства округу Декейтер (Decatur County Historical Society Museum). Але це не було кінцем історії про тепер вже знаменитому дереві, що росте з даху вежі будівлі суду. Тим часом, на південно-східному куті вежі з’явилося інше дерево, і зросла до пристойних розмірів всього лише за кілька років.
Дерево Гринсбурга, растущее из крыши башни здания суда (5 фото)

За деякими даними, на вежі будівлі суду постійно виростають нові дерева та верхолази повинні підніматися наверх, щоб зрізати їх і підстригти основне дерево. Коли воно стає занадто старим чи хворим вони зрізають його і дозволяють іншого дереву зайняти його місце. Вигляд цих дерев довгий час залишався загадкою. Деякі вважали, що це були липи, інші, що це був вид сріблястого тополі, але наукова класифікація Смітсонівського інституту (Smithsonian Institute) встановила, що вони насправді були крупнолістной осикою. Це дало відповідь на всі питання, що цікавить, на деякий час, до того як в 2007 році, коли кілька лесохозяйственников з Університету Пердью (Purdue University) ідентифікували поточне дерево як шовковицю.
Дерево Гринсбурга, растущее из крыши башни здания суда (5 фото)

Однак суперечки щодо вигляду дерева, що росте з даху вежі будівлі окружного суду Декейтера, тьмяніють у порівнянні з тим, що ж є його джерелом живлення. Як дерево може вижити на даху дерев’яного даху? Деякі вважають, що пил інтер’єру будівлі, а також пил і волога ззовні, забезпечують дереву необхідне харчування, але це поки ще залишається лише теорією. Інші жартома стверджують, що дерево живиться пружинами від баштового годинника.
Дерево Гринсбурга, растущее из крыши башни здания суда (5 фото)

Грінсбург віддає честь свого популярного баштовому дереву, проводячи щорічний Осінній Фестиваль Міста Дерев» (Tree City Fall Festival).
Дерево Гринсбурга, растущее из крыши башни здания суда (5 фото)