Діти своїх батьків (8 фото)

0
503

1. Дієго Колумб.


Старший син Христофора Колумба народився близько 1479 року. До моменту відкриття Америки він вже був придворним пажем. Він і його сім’я були названий Колумбом спадкоємцями всіх привілеїв. А це було ні багато ні мало, як довічне віце королівство всієї Америки, головнокомандування флотом в акваторії Мексиканської затоки і право на 10% всіх одержуваних у колоніях прибутків. Проте вже сам Христофор Колумб був звинувачений у перевищенні влади і казнокрадство і позбавлений всіх договірних при відкритті Америки прав. Так що Дієго провів життя в судах і при дворі в спробах вступити в даровані батькові права. В значній мірі йому допомогло те, що він одружився виключно впливову сім’ю, взявши в дружини Марію де Толедо, дочка герцога де Толедо і племінницю герцога Альби. Завдяки їх впливу в 1511 році права Дієго були частково визнані. Він був призначений вицекоролем на Испаньелу. Під його правлінням були завойовані Куба (під командуванням Дієго Веласкеса де Куельяр), Пуерто ріко (під командуванням Хуана Понсе де Леон) і Ямайка (під командуванням Хуана де Эскувель).

Проте в кінцевому підсумку його спіткала доля батька. Його правління супроводжувався безперервними наслідками і процесами в зв’язку з питанням про ставлення до місцевого населення, за яким Дієго всупереч думці бюрократів королівської колоніальної адміністрації визнавав відомі права. Його знімали, судили, прощали і призначали знову, поки в колоніях не спалахнуло одне з перших повстань завезених з Африки рабів, відповідальність за яке поклали на нього. У 1520 його зняли остаточно, судили і позбавили всіх прав, які дісталися у спадок від батька. Судова тяганина з приводу цих прав була продовжена його вдовою, поки в 1536 сім’я Колумба спеціальним королівським рішенням не була позбавлена всіх дарованих Христофору привілеїв остаточно.

2. Вінченцо Галілей.
Дети своих отцов (8 фото)

Народився в 1606 р. і названий на честь діда Віченцо, був незаконним сином Галілея, оскільки останній не перебував у шлюбі. У 1616 Галілей офіційно визнав. Вінченцо був відданий на навчання в університет юриспруденції, але в кінцевому підсумку вибрав професію свого діда – став музикантом і майстром з музичним інструментам. Стосунки з батьком були бурхливими, в основному у зв’язку з грошовими питаннями. Під час процесу і після засудження Галілея відносини значно покращилися, збереглися його листи до батька, повні підтримки і співчуття. З небагатьох збережених портретів видно, що Віченцо всіляко підкреслював очевидне зовнішню схожість з батьком.

3. Йоганн Крістоф Фрідріх Бах.
Дети своих отцов (8 фото)

Обидва діди, дядьки, племінники, батько, діти і онуки Йоганна Себастіана Баха були музикантами і композиторами (Всього родовідне дерево Бахов налічує 80 осіб, всі як один, за парою винятків, музиканти). Всі вони були досить відомими свого часу людьми і високо цінувалися при дворах і в міських радах. Слава Баха особливо благотворно позначилася на його дітях. Як придворних музикантів вони були буквально нарозхват. З його 6 синів Йоганн Крістоф вважається найталановитішим. Його твори можна іноді почути в церквах і сьогодні. Він був типовим вундеркіндом – у віці 15 років був зарахований придворним музикантом при дворі герцога Шаумберг-Ліппе в Бюкербурге, від чого його називають Бюкербургским Бахом. Він одружився та народив сина, який в свою чергу став відомим композитором.

4. Наполеон Франсуа Йозеф Шарль Бонапарт.
Дети своих отцов (8 фото)

Син Наполеона і Марії-Луїзи Австрійської після поразки і позбавлення влади батька вирушив до Відня, був призначений герцог фон Райхштад і прожив тиху і непомітну життя. Його існування стало причиною, чому Луї Наполеону при коронуванні довелося взяти ім’я Наполеон 3, а не Наполеон 2. Мабуть, саме цікаве подія сталася вже значно пізніше його смерті – в 1940 році, до дня століття поховання Наполеона в Будинку Інвалідів у Парижі, його останки за наказом Гітлера були перенесені в Париж і поховані поруч з могилою батька.

5. Роберт Тодд Лінкольн.
Дети своих отцов (8 фото)

Єдиний став дорослим син Авраама Лінкольна всупереч зусиллям своєї матері перервав навчання на юридичному факультеті Гарварду і записався в армію. Так чи інакше впливу сім’ї президента вистачило, що б утримувати його подалі від безпосередніх військових дій, що не поліпшило його відносин з батьками. В кінцевому підсумку він став адвокатом, незмінно відхиляючи численні пропозиції стати віце-президентом при черговому кандидата. Проте, але був Міністром Оборони при президентові Гарфильде (а після вбивства останнього, за його наступника Артура).
Роберт Лінкольн єдина людина, хто був присутній при вбивстві 3 американських президентів. Він перебував у ложі театру поруч з батьком, коли Джон Бут застрелив останнього. Він розмовляв з президентом Гарфильдом безпосередньо перед тим, як Шарль Гито вбив його. І він знаходився в залі, де новообраний президент Маккінлі був убитий Леоном Чолгошем.

6. Ернст Фрейд
Дети своих отцов (8 фото)

Третій, молодший син Зігмунда Фрейда з його 6 дітей, мабуть, найбільш відомий. Незважаючи (а може завдяки?) професії батька, сім’я Фрейдів була цілком нормальною. Проте всі вони, як один, відмовилися продовжувати справу свого батька. Ернст став досить успішним архітектором, втім, медицина наздогнала його і на цьому поприщі – він спеціалізувався на проектуванні лікарень, поліклінік і т. п. Пара його будинків зберігаються, як пам’ятники архітектури і, в першу чергу, будівля Музею Фрейда в Лондоні.

7. Ганс Альберт Ейнштейн.
Дети своих отцов (8 фото)

Ханс народився, коли Ейнштейн ще був службовцем патентного бюро. Будь Ейнштейн англійцем 19 століття, відносини з сином можна було б назвати вікторіанськими. З одного боку, він майже не брав участі у вихованні, з іншого авторитет батька в сім’ї був незаперечним. В цілому контакт між батьком і сином був слабкий. Але Ганс успішно захистив докторську у галузі геології, а саме з питань переміщення осадових порід та ерозії. Після переїзду в Америку він працював на міністерство Сільського Господарства, причому так успішно, що Америанское Товариство Цивільних Інженерів після його смерті заснувало премію імені Ганса Ейнштейна, що присуджується за успіхи в боротьбі з ерозією.

Збереглися листи Ейнштейна, в яких він висловлює гордість успіхами свого сина на обраному ним шляху.

8. Рандольф Черчілль.
Дети своих отцов (8 фото)

Єдиний син з 5 дітей Черчілля, не закінчивши освіти в Оксфорді, подався у журналісти. Прославився він, проте не цим, а численними історіями з жінками, що склали б честь Дон Жуану. Все своє життя вінцем своїх зусиль він бачив пост прем’єр-міністра, за прикладом батька. Але політична кар’єра не пішла, тільки з 3 разу він домігся обрання в Палату Представників у 1940 році. У політичних колах Англії він не користувався ні підтримки, ні навіть особливою популярністю, що пояснюється його вкрай складним запальним характером. Під час війни він служив і навіть скидався з парашутом на окуповану німцями територію, у Богослов’ї та в Лівії.

Спонсор:
Блогун — реклама в соціальних мережах, блогах і спільнотах