Добре жити в Сінгапурі?

0
375

В цьому році Сінгапур зайняв перше місце в списку найдорожчих міст у світі, тому ми вирішили поглянути на умови проживання та ведення бізнесу в цій країні. Якщо Ви плануєте переїхати або відправитися в подорож в цю чудову країну, де екзотики вистачить на будь-який смак, то цей невеликий огляд буде дуже корисний для Вашого прочитання. У Сінгапурі живуть разом чотири релігії, щотижня тут проходять барвисті фестивалі, а також місто може похвалитися щорічним проведенням гоночної серії Формула-1.

Постарайтеся уявити столицю з населенням в 5,6 мільйонів, при цьому переповнений автомобілями, які кожну секунду проносяться по вилизаним до блиску вулицями. При цьому вздовж усіх доріг неймовірну кількість зелених насаджень, а сам асфальт ідеально гладкий, тому що ремонт є дуже серйозним завданням місцевого самоврядування, яке можна порівняти з якістю медичних послуг. Не дарма кажуть, що за якістю доріг можна судити про рівень життя населення даного міста чи країни. Саме місто теж чистий, рівень злочинності досить низький, а прекрасним парків, історичних музеїв та іншим пам’яткам архітектури можуть позаздрити будь-якій Європейській столиці країни.

Що стосується трудових мігрантів, то їх кількість з кожним роком тільки збільшується. Станом на 2014 рік у Сінгапурі приїжджі становили одну третину від усього населення столиці. Велика кількість експатів досить негативно позначається на робочій атмосфері, а також уряд розробляє нові законодавчі проекти для стимулювання розвитку не тільки місцевого рівня освіти, але і велику кількість курсів для підвищення кваліфікацій відкритих лише для громадян Сінгапуру. Так, наприклад, роботодавець протягом двох тижнів зобов’язаний на будь-яку посаду з зарплатою до 550000 з рублів активно шукати місцевого співробітника, і лише потім приступати до пошуку іноземця на цю посаду.

Сінгапур вважається одним з азіатських центрів з пошуку молодих талановитих кваліфікованих працівників – не дарма тут розташовані офіси таких великих підприємств, як Microsoft, Mastercard, Johnson and Johnson, Shell, Nissan, SIA Engineering Hyflux Limited. Саме тому він є магнітом для іноземних фахівців, які мають багаторічний досвід роботи в таких затребуваних в Сінгапурі сферах, як маркетинг, фінанси і IT. Що стосується професій прикладного характеру, то вантажоперевезення, рекламщики, а також працівники на заводах машинобудування дуже затребувані. Для ведення бізнесу є велика кількість дотацій і хороші умови, не кажучи вже про репутацію Сінгапуру на міжнародній арені таких сфер, як інформаційні технології та фінансів. Реєстрація компанії в Сінгапурі не займає більше місяця, при цьому Ви можете потрапити під певну категорію бізнесів зі зниженою податковою ставкою.

Якщо Ви хочете поїхати відпочити у Сінгапур, то Ви зіткнетеся з високою вартістю на проживання та транспорт, а якщо захочете переїхати жити, то до всього іншого додадуться високі податкові сплати і, швидше за все, Вам краще забути про водіння свого власного автомобіля, адже в Сінгапурі Ви зобов’язані заплатити до 3 млн. рублів за право на водіння на 10 років. При цьому, ціни на автомобілі приблизно в 4 рази вище, ніж в Росії, з-за високих мит на ввезення імпортних автомобілів.

Відповідаючи на поставлене питання на початку статті можна сказати, що жити в Сінгапурі добре, якщо дуже багато заробляти і бути юридично підкованим, інакше Ви можете втратити велику кількість коштів на сплату різних зборів і податків.