Домашні спортивні куточки для дітей

0
405

Сьогодні, тотальна комп’ютеризація, захоплення інтернетом і іграми в мережі призвело до того, що у багатьох дітей з-за сидячого способу життя спостерігаються порушення постави і різні відхилення у здоров’ї. Лікарі радять організовувати в кімнаті дитини спортивний куточок, щоб привчати його до фізичних вправ. Діти люблять перекидатися, лазити, бігати.

У дитини йде формування м’язової маси тіла, зростання кісток. Найкраще прилучає дитину до спорту дитяча шведська стінка. Діти займаються на ній, виконують легкі фізичні навантаження. Шведська стінка від виробника з турніком і брусами краще всього підійде для зміцнення судин, м’язів рук, ніг і спини дитини. У дітей буде розвиватися витривалість, координація, швидка реакція, увага і т. д. Дитячі куточки бувають різні, вони відрізняються установкою, кріпленням, призначенням, кількістю елементів і т. д.

Види спортивних куточків:
1. Пристінні спортивні куточки — більш функціональні.
Головним елементом у ньому є шведська стінка. Вона являє собою сходи на стіні довжиною до стелі. Шведська стінка кріпиться до стіни за допомогою кріплень. Вона є найпопулярнішою в домашньому спортивному куточку. Тому саме пристінна конструкція стала хітом продажів. В цей куточок зазвичай входять турнік рухливий, регульований, канат, драбина і гімнастичні кільця, трапеція. На турніку можна робити вправи на певній висоті. Вартість куточка від 6 до 9 тисяч.
2. Спортивні куточки з розпірним кріпленням.
Їх не кріплять до стін. Куточки міцно фіксуються, впираються в підлогу і стелю з допомогою розпірних гвинтів на стійках. Куточок можна встановити де завгодно, на будь-якому вільному ділянці кімнати. Він, завдяки кріпленням з розпірок, витримує великі навантаження. Найпростіший двухопорный куточок коштує від 3 до 5 тисяч рублів. Ціна залежить від кількості стійок і додаткового обладнання.
3. Трансформер.
Цей спортивний куточок виготовлений з дерева, використовується у двох варіантах. У складеному вигляді являє шведську стінку, на якій можна прикріпити канати, кільця. Розкладні нижня частина робить його комплексом з гладіаторською сіткою і рукоходом. Дитині подобається повзати зверху за комплексом, висіти на перекладинах. Дитина, висячи на турніку, сприяє своєму активному росту. Він знімає напругу після школи або виконання уроків. Ціна трансформер від 11 до 14 тисяч рублів. Збірка і розбирання комплексу проста і займає 1 хвилину.
Батькам потрібно подбати про безпеку дитини при встановленні спортивного комплексу будинку. Спортивний куточок встановлюється в тій частині кімнати, де немає гострих кутів. Добре, коли вони встановлені на великій відстані від дверей і вікон. Підлогу застеляють килимом, або можна покласти мати.

Основні стійки дитячого спортивного куточка роблять з дерева або з металу.
1. Дерев’яний куточок більш безпечний і різноманітний у конструкції. Турнік, поперечини та опори зазвичай покриті захисним лаком. Він безпечний, без запаху. Дерев’яний куточок виглядає більш естетично, легко вписуючись в інтер’єр дитячої.
2. Спортивні куточки, зроблені з металу, більш надійні і довговічні. Можна регулювати стійки між стелею і підлогою. Займатися на них можуть дорослі.
Дитина, регулярно займаючись у своєму спортивному куточку, буде покращувати своє здоров’я:
• розвивати дихальну і кровоносну системи;
• покращувати функціонування вестибулярного апарату;
• укріплювати всі групи м’язів;
• зміцнювати імунітет;
• розвивати витривалість, спритність, силу;
• покращувати розумову діяльність.
А заняття спортом вдома — це профілактика гіподинамії, плоскостопості та сколіозу. Добре, якщо в кожній квартирі для діточок встановлять спортивний куточок.