Дощоприймачі. для чого вони потрібні?

0
617

Дощоприймачі для води (лійку) це елемент зливової каналізації, встановлюваний для збору поверхневих стоків від атмосферних опадів і талих вод. Використовується на проїжджій частині вулиць і доріг, тротуарах, площах, прибудинкової території, спортивних та в інших випадках, коли потрібно уникнути утворення калюж або заболочення ділянок території. Установка дощоприймача дозволяє уникнути підтоплення фундаментів і підвалів будинків, розмивання упорядкованої території, великого скупчення води на проїжджій частині і пішохідних доріжках. Може встановлюватися під водостічні труби в якості водовідвідного пристрою.

Принцип збору дощової води.
При установці ливнеприемника, прилегла до нього територія повинна мати ухил у бік приймальної решітки для забезпечення стоку води. Дощова або тала вода, надходячи в приймач, переходить по трубах у збірний колодязь, з якого надходить у міський колектор зливової або на злив в найближчий водойму.

Конструкція.
Дощоприймач являє собою квадратну або круглу ємність, накриту у верхній частині захисної гратами, а в нижній частині має один або два патрубки для приєднання до системи зливової каналізації. Робоча ємність розділена на дві частини перегородкою, яка утворює замикаючий сифон, який не дозволяє виходити на поверхню неприємним запахам з системи каналізації.
Висота приймальної камери може регулюватися шляхом встановлення додаткових секцій підходящого перетину по вертикалі. Це потрібно для встановлення вихідних патрубків на рівень укладання каналізаційної лінії.
Дощоприймачі виготовляються з пластику, чавуну або оцинкованої сталі. Захисні решітки, для поліпшення естетичного виду, можуть бути виконані фігурної форми у вигляді візерунка.

Переваги пластикових дощоприймачів.
Застосування пластикових конструкцій приймальних пристроїв є більш кращим. Ударостійкий і морозостійкий поліпропілен, застосовуваний для їх виготовлення, абсолютно не схильний до корозії і може працювати без пошкоджень в самому широкому діапазоні температур зовнішнього повітря. Крім цього, він відрізняється високою стійкістю до дії хімічних сполук, що утворюються на проїжджій частині.
Конструкція пластикового дощоприймача дозволяє заглиблювати його до будь-якого рівня і забезпечити спуск води нижче лінії промерзання грунтів. Невелика вага конструкції забезпечує можливість проведення монтажних робіт вручну, без застосування техніки. Наявність додаткової кошики для збору сміття, збільшує терміни періодичного обслуговування.
Пластикові дощоприймачі є самим сучасним і надійним засобом точкового відведення поверхневих, дощових і талих вод.