Економимо в гірському поході: чи це можливо?

0
373

Гірський туризм — дороге заняття. Цей елітарний вид відпочинку (хоча на відпочинок він схожий найменше) вимагає від людини не тільки величезною витривалості, сили, сміливості, але і реально великих фінансових витрат. Особливо для новачків, які ще не мають ніякого обладнання з інших видів туризму, а значить змушені екіпіруватися з нуля. Спробуємо виділити чотири чинника, на яких можна заощадити починаючому любителю гір.

Одяг. На ній економити простіше всього. Досвідчені туристи ходять в гори в легенях флісових светрах, куртках-вітрівках з синтетичним утеплювачем. Зверху цих курток іноді надівається пухівка для зігріву. На руки поверх звичайних рукавичок іноді надягають верхонки. Штани — майже завжди з мембранної тканини. Під низ — термобілизна. Якщо купувати все це в спортивному магазині, то навіть при самому бюджетному варіанті такий набір влетить майже 1000$. Як же можна економити новачкові? По-перше, замість куртки і штанів можна купити костюм гірка армійського крою. Він відмінно захищає від вітру і опадів. Пуховик легко замінюється бюджетної дутої курткою. 2-3 рукавичок, надягнутих один на одного, відносно непогано замінюють верхонку. Замість флісових кофт згодиться вовняний светр. Він важчий, але і гріє просто чудово. Все це, разом з термобілизною, можна придбати за 300-500$. Так, звичайно, є у цього набору речей свої недоліки. Але у кого їх немає?..

Взуття. Тут економити важкувато, адже кожна копійка або забезпечує зручність, або практичність, або гнучкість підошви, або ж її більш якісний матеріал. На даний момент можна сміливо сказати, що купити взуття, придатну для гірських походів менше, ніж за 50$ неможливо. Варто пам’ятати — ваше взуття — це ваше здоров’я, гарний настрій і витривалість. Якщо взуття погана — страждає весь похід.

Рюкзак. Чи варто говорити, що рюкзак — головна ноша туриста. Від нього, можливо, залежить не так багато, як від взуття, однак варто віднести його за важливістю на друге місце. При покупці варто тримати мета на 100-літрову модель. У заповненому стані на 6-7-денний похід він буде важити майже 30 кілограм. Все це нести вам, і від того, як цей вантаж буде розташований, похід чи буде приємним, або ж болісним. Початківцям краще купувати рюкзаки з каркасом. Він навіть при неправильній перепакуванню забезпечить стійкість конструкції і правильний розподіл ваги.

Мотузки, кішки, блоки. Тут відповідь проста: чи готові ви економити ціною в своє життя? Пам’ятайте, що крім носимого спорядження, яке завжди з вами, в горах знадобляться різні матеріали, як то льодобури, кільця та обладнання для станцій. Тому кожен похід — це окрема трата грошей.