Етнічний склад РФ

0
378

Російська Федерація посідає перше місце у списку країн поневолених найбільшою територією. Від Європи до Японського моря. Такі великі землі дарують країні багате розмаїття всього, що тільки можна побажати. Різний клімат: сухий, холодний, жаркий, дощовий. Різні природні краси: моря, озера, річки, гори, ліси, рівнини, болота. І, звичайно ж, безліч різних народів і національностей. Адже на такій великій землі просто не може проживати тільки один народ.

Таке розмаїття національного складу, безсумнівно, впливає і на культуру. У кожного народу свої звичаї, традиції та релігія. Різні релігійні рухи мають популярність в Росії, включаючи і основні світові релігії: Християнство, Буддизм, Мусульманство. Безліч людей дотримуються будь-якої з релігійних течій. Християнин ставить свічку в соборі за своїх рідних, мусульманин дізнається розклад намазу і здійснює його, буддист йде в транс медитації…

Незважаючи на таке розмаїття культури, всі ці люди мають спільне громадянство і мирно живуть під одним і тим же прапором. Всього на території Російської Федерації проживає понад 190 етнічних груп. А 7 народів мають чисельність понад 1 мільйон: росіяни, татари, українці, башкири, чуваші, чеченці і вірмени.

Дані про національну приналежність збирають з допомогою перепису населення, що дозволяє вказати приблизну кількість тієї чи іншої групи. Звичайно ж, далеко не всі люди вказують свою національність і не всі беруть участь у переписі населення. Тому дані не варто розглядати як 100% точні, лише приблизне число для складання загальної приблизної статистики.

Росіян налічується близько 115 мільйонів, тобто приблизно 80% від усього населення. Друге місце за кількістю займають татари – близько 4%. Третє місце посіли Українці – 2%. По 1% зайняли – Башкири, Чуваші, Чеченці. І на останньому місці з великої сімки – Вірмени, трохи менше одного відсотка.

У XXI столітті люди, нарешті, починають повільно, але вірно усвідомлювати, що всім потрібно об’єднуватися, жити мирно і будувати процвітаюче майбутнє. Забути про війнах, суперечках і упередженості. Бути толерантним і ставитися до кожної людини як до рівного, якої б раси, національності, релігії, руху він би не належав. Росія з давніх часів є багатонаціональною державою, і багато народів за століття проживання пліч-о-пліч владнали свої конфлікти, і прийшли до компромісу.