Гній як альтернативне джерело енергії

0
627

Досить довго шукав потрібне фото для даної статті – в результаті вирішив використовувати от цю, як жінка з Індії сушить коров’ячий гній – але про це я розповім пізніше, а зараз до суті статті. Отже, на сьогоднішній день практично вся наша життя, образно, звичайно, стоїть на електриці. Ми використовуємо електроенергію скрізь – для приготування їжі, для руху транспорту, для перегляду телевізора або навіть зараз для написання і прочитання цієї статті. Так от зараз, щоб полегшити загальні джерела електроенергії використовуються альтернативні джерела: вітер, сонце та інше. Але в цій статті мова піде про… (якщо дійсно цікаво і ви ще не здогадалися як пов’язана фотографія і джерела енергії, то пройдіть до повної новини)

Звичайно ж, мова піде про коров’ячому гної. Але для початку хотілося б сказати, що великі фірми, як Google, Facebook і інші шукають альтернативні джерела самостійно, так от фірма HP представила документ на 4-й міжнародній конференції з енергетичної стійкості, який описує, як HP планує використовувати гній корів у своїх центрах обробки даних.

Процес: гній будуть отримувати з молочних ферм середнього розміру. Електрика буде утворюватися, використовуючи метантенк, хто не знає – пристрій для анаеробного бродіння рідких органічних відходів з отриманням метану (говорить нам вікіпедія). Тепло, яке утворюється в наслідок цього процесу буде використовуватися для живлення турбін центрах обробки даних системи охолодження. Електрика, вироблене від цього процесу буде використовуватися для живлення центру обробки даних. Цей процес дуже ефективний, так як вироблена ферма буде забезпечувати електрикою саму ферму.

Згідно з висновками НР, така молочна ферма, в якій буде близько 1 000 корів, буде виробляти 200 000 тонн гною в рік. Гній робить метан, а метан самий небезпечний газ на планеті. Крім того, гній забруднює навколишнє середовище. Так що ця ініціатива фірми цілком похвальна.

Тепер про те, навіщо в Індії сушать гній – в Індії спекотне літо і сонячні промені здатні висушити коров’ячий гній до стану сухаря. Сухими коров’ячими коржами топлять печі, на них готують їжу, так як вони тліють подібно до вугілля і дають хорошу температуру. Їжа, приготована на вогні, з коров’ячого гною, вважається дуже корисною і милостивою.