Гнучкий графік роботи

0
437

Гнучкий графік роботи ще носить назву ковзний. Дане поняття має на увазі під собою раціональний метод розподілу трудового часу. Співробітник ж в свою чергу за попередньою домовленістю з начальством обирає робочі години трудової діяльності. Ковзний графік роботи регулюється статтею 102 ТК РФ.

Важливі моменти поняття “Гнучкий графік роботи”
Час і тривалість робочої діяльності не можуть бути визначені тільки працівником. Гнучкий графік роботи передбачає обопільне згоду режиму роботи між наймачем і трудящим. Роботодавець вносить свої корективи в ковзний графік спираючись на законодавчо-правові норми, що діють на території Росії. Певні нормативні акти в обов’язковому порядку встановлюють режим роботи для кількох категорій осіб: жінок з дітьми і співробітників, які працюють у галузі зв’язку. Даний вид провадження діяльності робочої підходить для громадян, які в силу якихось обставин не можуть виконувати обов’язки у звичайний робочий час. Законодавство в свою чергу, не обмежує наймачів у встановленні змінного графіка роботи, якщо вони вважають даний спосіб раціональним та вигідним для свого підприємства.

Гнучкий графік роботи для певних категорій трудящих
Робоча діяльність службовців, операторів області радіо-та телезв’язку ґрунтується на ковзному робочому режимі. Тому що дані професії залежать від трапилися аварій та неполадок у системі зв’язку. Трудове законодавство також передбачило гнучкий режим роботи для жінок, які виховують одного, двох і більше дітей. Вік дітей не вказується. Жінки, які виховують дітей домовляються з керівником про часу виконуваних трудових обов’язків. Як правило, в процесі складання змінного графіка трудової діяльності передбачаються всі інтереси і побажання матерів. Але, і враховуються нюанси технологічного процесу підприємства.

Встановлення ковзного режиму здійснення трудових обов’язків обумовлено наступними факторами: можливістю встановлення гнучкого розкладу; наявністю існуючої домовленості між наймачем і службовцям; обов’язковим дотриманням чинних трудових норм. В результаті всього вищевикладеного можна зробити висновок, що ковзне трудове розклад це метод раціонального розподілу трудового часу, який характеризується можливістю співробітника вибирати тривалість робочого дня, але в обов’язковому порядку спираючись на встановлені роботодавцем відповідні кордону.