Годинник Пантеону (2 фото)

0
294

Деякі з тих, хто бував у Парижі (і дехто з тих, хто не бував), знають, що під паризькими вулицями є мережа тунелів загальною довжиною до 200 км. Колись камінь для будівництва будівель добували прямо під вулицями і тунелі повторювали розташування вулиць. Використовували тунелі по різному. Зокрема колись туди були поміщені кістки десятків тисяч людей з ліквідованих середньовічних кладовищ і для любителів навіть влаштовуються екскурсії.
Але, крім того, за традицією, тунелі є улюбленим місцем кримінального світу для обделывания всяких справ. Тому паризька поліція регулярно контролює та проводить у них навчання.

У 2005 році під час одного з таких навчань в одному з тунелів недалеко від площі Трокадеро (хто не знає, це навпроти Ейфелевої Вежі) була виявлена не зазначена на плані двері з написом «Стороннім вхід заборонено». В навчальних цілях двері були зламані і здивованим поглядам поліцейських постав підземний ресторан-кінотеатр на півсотні людей з колекцією абсолютно легальних класичних і сучасних кінофільмів.
Так влада відкрили існування якоїсь підпільної групи, яка називала себе «les UX». Будучи виявленим, група поспішила опублікувати й інші свої подвиги. Група, членами якої є близько 150 осіб, існує з 70-х років і головним напрямком її діяльності є підпільна реставрація історичних пам’яток. У тому сенсі, що вони це роблять без відома влади, ночами і так, щоб ніхто не помітив. Серед відновлених таким чином об’єктів значаться урядовий бункер передвоєнного часу і каплиця 12 століття.
les UX

Апофеозом цієї діяльності стала реставрація годин Пантеону. Годинники, встановлені на місці поховання видатних синів Франції в 1850 році, стояли останні 40 років. Члени групи виготовили підроблені ключі до Пантеону і протягом року, ночами займалися переборкой механізму, знімаючи всі дії на відео. За збігом обставин, вони якраз закінчили, коли в газетах з’явилося повідомлення про відкриття їх підземного кінотеатру. Так що вони в свою чергу опублікували в пресі розповідь про годинник Пантеону.

Все це вже віддає досить високим ступенем божевілля, але те, що послідувало далі, гідно пера кращих комедіографів. Дирекція Пам’яток подала на членів групи в суд за пошкодження громадського майна. Що ж, суд тривав 20 хвилин і закінчився виправданням за відсутністю складу злочину. Тоді, щоб на віки вічні іншим не повадно було ремонтувати громадські годинник за власний рахунок, адміністрація демонтувала балансир (якої неможливо замінити без того, щоб механізм не втратив точність), тим самим знову навівши годинник Пантеону в непридатність!