Годинник Судного дня (2 фото)

0
342

Годинник Судного дня (Doomsday Clock) — проект журналу Чиказького університету «Bulletin of Atomic Scientists», початий в 1947 році творцями першої американської атомної бомби. Періодично на обкладинці журналу публікується зображення годинника, що показують без кількох хвилин північ. Час, що залишився до півночі, символізує напруженість міжнародної обстановки і прогрес у розвитку ядерного озброєння. Сама опівночі символізує момент ядерного катаклізму.

Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою запрошених експертів, серед яких, зокрема, 18 лауреатів Нобелівської премії.

За 60-річну історію проекту стрілки Годинника змінювали своє положення 20 разів, включаючи початкову установку на сім хвилин в 1947 році. Під час Карибської кризи (1962 рік) світ був у двох кроках від ядерної війни. Тим не менш, так як криза розв’язався дуже швидко (протягом 38 днів), Годинник не встигли відреагувати, і їх свідчення не змінилися. З 1960 і 1963 рік годинник показував сім хвилин (у 1963 році цей час було збільшено до дванадцяти хвилин)
Часы Судного дня (2 фото)

У 2015 році стрілки Годинника Судного дня (Doomsday Clock) — зрушені на дві хвилини вперед. Тепер на годиннику 23:57, всього три хвилини відокремлюють від години глобальної катастрофи, настання якого знаменує опівночі.