Гусеничні екскаватори: історія створення, особливості та цікаві моменти (3 фото)

0
649

Екскаватор — один з найбільш затребуваних варіантів спеціальної техніки. Це обладнання має кілька класифікацій. В залежності від особливостей перебігу воно ділиться на колісне і гусенична. Гусениці оптимальні тоді, коли машина буде працювати на не дуже стійкому грунті — вони дозволять не загрузнути, що часто трапляється з колісними моделями в таких умовах. Перший екскаватор придумали в Італії (1420 рік) і назвали “землерийна машина”. Використовували для розширення морських гаваней і поглиблення каналів. А Леонардо да Вінчі пізніше “довів машину до розуму” і запропонував використовувати для прокладки каналів у Міланській долині.

Виявляється, екскаватори – техніка дуже універсальна. Якщо інша спецтехніка, як правило, виконує лише 1-2 функції (каток утрамбовує, самоскид перевозить вантажі і вивантажує, трактор оре і тягне), то екскаватор не тільки копає і вантажить, але і здатний піднімати, рихлити, штовхати, підтримувати щось важке, поки з цим працює інша техніка або люди, а іноді ще й утрамбовувати за рахунок своєї ваги.

Цікаво і те, що екскаватори можуть бути зовсім крихітними, здатними ледве-ледве вмістити в себе людину і проходять в будь-якому переулочке, а можуть бути такими величезними, що стоїть біля одного такого монстра людина не буде бачити його верхівку. В наші дні різні моделі екскаваторів можуть працювати на землі, на воді й навіть під водою.

Найбільший екскаватор “Баґґер 288” (вартість $100 мільйонів) побудований в Німеччині для роботи на вугільних кар’єрах. У висоту машина 100 метрів і важить 13000 тонн, довжина стріли – 200 метрів. На кінці стріли знаходиться ротор з ковшами розміром з 5-поверховий будинок. За годину роботи машина розкопує 10000 кубів вугілля.
Гусеничные экскаваторы: история создания, особенности и интересные моменты (3 фото)

Сфера застосування гусеничного екскаватора
Така послуга, як оренда гусеничного екскаватора в Москві, користується величезною популярністю. Багато в чому це обумовлено тим, що техніка має широку сферу застосування. Вона використовується для розробки котлованів, прокладання траншей, укладання трубопроводів і інших комунікацій. Обов’язково така техніка зустрічається там, де видобуваються різні гірські породи. Якщо необхідно очистити водойму від мулу чи інших забруднень, екскаватор такого виду також стане кращим вибором. Ще з його допомогою можна виконувати вантажні роботи, при цьому він впорається навіть з вивантаженням замерзлого грунту. Активно застосовується обладнання і при демонтажі різних об’єктів. Названі приклади підтверджують, що це обладнання відрізняється універсальністю і може виконувати величезну кількість функцій. При цьому для оренди або покупки клієнтам пропонуються різні види гусеничної техніки. Вона може бути з одним ковшем або з кількома, з додатковим навісним обладнанням, різних габаритів.
компания Ковчег

Основні особливості гусеничних моделей
Найперше, що кидається в очі, — це тихохідний. Машини рухаються дуже повільно, тому найчастіше не добираються на об’єкт своїм ходом. Не дозволяє це зробити і наявність гусениць, які протипоказані для дорожнього полотна. Але з доставкою техніки проблем ніяких немає: її можуть призвести представники компанії, у якої замовляється оренда. При всій своїй тихохідність такий спецтранспорт відрізняється маневреністю і надійністю. Він може виконувати роботи там, де інші машини не проїдуть. Є моделі з повністю повертається платформою, що тільки підвищує функціональність пристрою. Позитивні якості гусеничних екскаваторів зробили їх незамінною технікою, яка доступна для оренди і продажу.

Справжні майстри своєї справи здатні змусити неповороткий на перший погляд екскаватор виконувати навіть дрібну роботу. А повертати екскаватор машиністи можуть двома способами – традиційним, коли екскаватор робить коло, як автомобіль, і дуже оригінальним для транспортних засобів, коли екскаватор ковшем впирається в землю, піднімається частково над землею, проворачиваете гусениці і, не зрушуючи з місця, розгортається

Орендувати або купити?
Гусеничні екскаватори відносяться до дорогої техніки. Якщо йдеться про велику компанію, то вона цілком може придбати собі таке обладнання. Але дрібні фірми і навіть середні організації чисто фінансово не зможуть цього зробити. Ось чому куди вигідніше звернутися до фахівців і орендувати техніку: компанія Ковчег пропонує вигідні умови співпраці. Переваги оренди очевидні:
робота тільки зі справною і якісною технікою. Фахівці обслуговують машини, стежать за їх справністю і правильною роботою. Клієнтові в цьому напрямку нічого не треба робити;
можливість вибрати модель. Іноді найбільш оптимальна модель підбирається шляхом проб і помилок. Якщо купити машину, то змінити її буде складно, а оренда дозволяє придивитися до різного обладнання;
відсутність необхідності в тривалому зберіганні. Зберігати транспорт, якщо він не використовується, треба в спеціальних умовах. У орендарів немає такої необхідності: як тільки машина буде не потрібна, вони можуть повернути її назад.
Якщо звернутися до перевіреної компанії, то можна отримати тільки позитивний досвід використання орендованих гусеничних екскаваторів і техніки іншого виду. Це вигідно за ціною, зручно і практично. А ще багато фірм пропонують знижки своїм постійним клієнтам, що дозволяє заощадити набагато більше грошей.