Хай буде музика!

0
279

Музичні інструменти з’явилися ледве чи не раніше, ніж живопис. Знайдена найдавніша флейта має вік 35.000 років (найдавніші наскальні малюнки оцінюються в 33.000 років). Не відомий ні один народ і не одне плем’я, яке б не мало б музики. Не дивно, що люди пробували використовувати для отримання музики все, що тільки потрапляло їм до рук. Я хочу привести тут самі незвичайні предмети, використовувані для виконання музичних творів. Я прошу прощення за скупість описів, але звучання словами все одно не опишеш, а зображення краще будь-яких слів.

1. Кошкорган.

Або котяче фортепіано. Вдаватися в подробиці пристрою було б жорстоко. Реалізований був мінімум тричі, в 1549 році у Брюсселі для короля Іспанії Філіпа 2, в кінці 18 століття лікарем на ім’я Йоганн Христивн Райль і в 2010 для принца Чарльза.

2. Овощедудка.
Да будет музыка!

Виробництво духових інструментів з овочів досить поширене. Існують цілі ансамблі.

3. Сталакпип.
Да будет музыка!

Орган, що використовує замість труб сталактити, був створений в 1957 році в Лурейской Печері, що в штаті Вірджинія США.

4. Музодом.
Да будет музыка!

Архітектор Давид Ханавальт і музикант Білл Клоуз, як слід попрацювавши, побудували на березі озера Мічиган будинок, приміщення якого служать резонаторными камерами, а коридори хвилеводами. В дію всі наводиться вітром з озера. Стверджується, що в будинку можна так же й жити.

5. Зевсофон.
Да будет музыка!
Названий на честь грецького бога інструмент можна було б назвати грамофоном, якби слово не дуже вже нагадувало б невинне звуковідтворювальний пристрій. У зевсофоне звук виробляється штучними блискавками, що генеруються Тесла-генератором і грати на ньому можна, тільки одягнувши спеціальний костюм, який представляє собою клітки Фарадея. Треба, однак, визнати, що звуковий діапазон інструменту не надто широкий.

6. Ветросвист
Да будет музыка!

Музичні скульптури відомі в багатьох варіантах. Одна з них встановлена в Ланкаширі (Великобританія) в 2006 році.

7. Волновокс.
Да будет музыка!
Органи, де повітря подається в труби тиском, створюваним морськими хвилями, є в 3 примірниках: у Задарі (Хорватія), Блекпулі (Великобританія, на фото) і в Сан-Франциско (США).