Хто винайшов перший у світі клей

0
564

Історія першого в світі клею
Перший клен був придуманий неандертальцями в кам’яному столітті, його застосовували у виготовленні знаряддя праці. Зробити відкриття, ученим допомогли скам’янілості відбитків пальців в смолі разом із знаряддям. Щоб отримати так званий клей, в тих місцях березу спеціально палили вогнем. Дерево, яке в процесі випалу стало липким, вони склеювали між усіма елементами за допомогою смоли. Так, вчені довели, що давня людина користувався розумом і був досить розвинений.

Таємниця шматка скам’янілості
Шматок тієї самої скам’янілості, що являло собою дерево, було знайдено неподалік від гір Гарц, що знаходяться в Німеччині. Після дослідження знахідки, було встановлено приблизний вік, він склав понад 80 тисяч років. Ідея те, що люди нагрівали дерево, щоб добути смолу була висунута вченими, так як саме в цей час був придуманий вогонь.

Пізніше застосування клею
Більш свіже застосування клею було знайдено в місцях, де поховані племена. Відкриття було зроблено під час розкопок древніх поховань, де, крім кісток були знайдені глиняні горщики. Деякі з цієї посуду були розбиті, однак, їх відремонтували за допомогою смоли дерева. Даний знахідок близько 6 тисяч років. Пізніші знахідки датовані 4 тисячами роками до н. е., відкрили для нас бітумний цемент для кріплення слонової кістки у храмах Вавилона.

Деякі згадки про клеї вчені змогли знайти і в літературі. Записи були зроблені приблизно в 2000 році до н. е. Були також знайдені картини, де зображено процес склеювання дерева і створення з нього чарівних скриньок.

Внесок римлян в сучасний клей
Римляни своїм відкриттям, зробили величезний внесок у розвиток клею. Вони придумали абсолютно нові інгредієнти для створення клею. Головним інгредієнтом, яким були яйця, іноді клали в клей молоко, зерна, сир і навіть кров. Завдяки такій масі вони могли склеювати все що завгодно.

Розвиток сучасного клею
Першим підприємством, де стали випускати клей став завод в Нідерландах в 90-му році 17 століття. Клей на цьому заводі робили з рослин.
Каучук став застосовуватися у створення клею в 30-му році 20 століття. А в 39-му році Чарльз Гудієр зробив відкриття, в якому він показав, що сірка, змішання з гумою, дає досить пружну масу. Це відкриття стало поворотним подією, у створенні сучасної пластмаси.

Створення і розробка автомобілів вимагала більш міцних матеріалів, що призвело до оброблення гуми в кислотах. Вперше натуральний каучук використовував Генрі День в 45-му році позаминулого століття. Поштовхом до розвитку синтетичної пластмаси стало створення термореактивной пластмаси в 10-му році минулого століття.

У 20-их, 30-их, 40-их роках розвиток пластмаси досягло свого апогею, провиною всьому стала світова війна, яка вимагала нових і сучасних відкриттів. Винахід пластмаси прискорило розвиток сучасного клею. Розвиток технологій, збільшення потреб людей змушує розвиватися синтетичний клей, по сей день. Так, фірма «Взуття-комплект» пропонує величезний асортимент різного клею: прозорий клей для шкіри, клей для шкіри гумовий клей для шкіри полихлоропреновый, клей наиритовый для шкіри та інші. Працює як з роздрібними так і оптовими покупцями. .