Історія мистецтва орігамі

0
1286

Кожен з нас робив вироби з природного матеріалу – хтось не забув вироби, зроблені ще в дошкільні та шкільні роки, і зберігає їх в своїй скриньці спогадів, хтось всерйоз захопився мистецтвом орігамі, квилингом, скрапбукінгом, а для когось це стало справжнім засобом збагатитися. Сьогодні ми зануримося цілком і повністю в історію мистецтва орігамі.

Захоплення мистецтвом орігамі сьогодні розділяють не тільки жителі Країни висхідного сонця, де воно зародилося, але і багато інших. У перекладі з японської мови це слово означає фігурку, складену з паперу. В класичному варіанті для виготовлення таких виробів наказувалося використовувати однотонний паперовий аркуш у формі квадрата без клею і ножиць. Його належало тільки згинати.

Для когось це просто цікаве хобі. Але люди, всерйоз захоплені японською культурою, знають про орігамі цікаві і дивовижні факти.
Спочатку їх використовували в культових цілях. У свята фігурками з паперу прикрашали статуї богів у храмах. У світському житті, у них було інше призначення. У самураїв, які жили в епоху Хэйнан, було прийнято дарувати подарунки, до яких кріпилася паперова смужка носи, складена особливим чином. Вона була символом довголіття. Побажанням щастя молодятам служили метелики з паперу.

Незабаром вміння робити витончені паперові фігурки отримало широке поширення. У знаті воно стало сприйматися як ознака освіченості і хороших манер. Пізніше це захоплення перейняли прості люди, воно набуло національний масштаб.

У XX столітті Акірой Есидзавой була винайдена система умовних знаків, які визначали порядок складання паперу для створення різних фігур. Це поклало початок всесвітньому поширенню японського мистецтва. Мало хто знає, що ним захопився і високо цінував Лев Толстой.

Жителі Японії приписували орігамі особливі властивості. Вважалося, що складений з паперу куля, що висить над хворою людиною, здатний оберігати від духів хвороби. Якщо вони виявлялися сильнішими і людина помирала, куля занепадав та руйнувався.

Парапсихологами було проведено дослідження незвичайних властивостей паперових фігур. З цією метою зробили порівняльні біоенергетичні виміри ряду кімнат з орігамі і без них. Після отримання результатів число скептиків значно зменшилася: приміщення, прикрашені паперовими фігурками, відрізнялися вираженою позитивною енергією.

Класичне японське орігамі — журавлик. Можливо, багато хто чули про історію дівчинки з Хіросіми, пов’язаної з цієї фігуркою. Уражені променевою хворобою Садако Сасакі поспішала скласти тисячу паперових птахів, щоб одужати, як свідчить повір’я. Але не встигла…
История искусства оригами

Діти різних країн продовжили справу, незавершене Садако. Вони складають журавликів, які стали символами світу, і відправляють в Меморіальний музей в Хіросімі.