Історія підводного зброї (7 фото)

0
263

Людина вже багато років освоює глибини морів і океанів. Мисливці на восьминогів і ловці перлин, водолази і нирці – всі ці люди працювали ще в античні часи. Ще в часи Древньої Греції існували бойові плавці, що складалися на озброєнні. Таким людям потрібні ефективні методи самозахисту як від ворожих військ, так і від небезпечних хижаків. Традиційною зброєю нирців завжди були ножа й гарпун. Незважаючи на свою надійність і універсальність, ніж має вузький радіус дії, а його вражаючі здібності невеликі. Гарпун має збільшений радіус дії, проте його ефективність низька.

В 1987 році американський винахідник Гаррі Булфер створив Акулячу шаблю, яка має розширений радіус ураження. Винахід американця було пізніше модернізовано Ван Борхесом. Акуляча шабля стала трехзарядной. В блок зброї входили три патронника, розташовані на кінці стовбура. Постріли робилися по черзі, перед кожним з них пристрій розгорталося на 120 градусів.
История подводного оружия (7 фото)

Арбалет – відомий вид зброї, іменоване «гумовим рушницею». Для пострілу використовується сила тяги гумок, натягивающихся і чіпляються за гарпун. У момент здійснення спуску курка гарпун звільняється і виштовхується назовні для польоту по певній траєкторії. У 90-ті роки арбалет зумів перевершити популярне пневматичну рушницю, активно застосовується раніше. Довгий час арбалет залишався в стороні в силу складності заряджання, безуспішних комбінацій гарпунів і гумових тяг. Але завдяки появі нових матеріалів вдалося збільшити ефективність цього типу зброї. Сьогодні ж підводний арбалет і підводне рушницю можна придбати за найдоступнішими цінами, але для цього потрібно вибрати самий надійний магазин підводного спорядження та обладнання, наприклад, такий як “StarDive”.
История подводного оружия (7 фото)

Арбалет підходить для боротьби з хижими тваринами, що живуть під водою. Але як бути з ворожими солдатами? Безумовно, стандартне рушницю для полювання не приведе до досягнення потрібного результату. Тому виникла проблема розробки повноцінного “вогнестрілів”, який можна було б застосовувати під водою. Труднощі створення такої зброї обумовлені декількома факторами. Щільність водного середовища набагато вище, ніж у повітря, до того ж канал ствола «вогнестрілів» буде постійно заповнений водою. Саме тому використовувати стандартне зброя під водою не можна. Для водної стрільби застосовують спеціальний тип зброї з незвичайними снарядами. Створити подібні зразки змогли лише кілька збройових заводів.

Великого прогресу в розробці підводного зброї досягли американці. Сучасний зразок зброї – револьвер з шістьма стовбурами, сконструйований Ірвіном Барра в кінці 60-х, складається з нерухомого блоку стволів, охоплених пінопластовим цівкою. Ця конструкційна особливість сприяє нульової плавучості: така зброя не може спливати, але при цьому воно не тоне. Револьвер буквально зависає в товщі води.
История подводного оружия (7 фото)

Великий інтерес представляють і радянські розробки: автоматична зброя АПС і пістолет СПП-1 з чотирма стовбурами.
История подводного оружия (7 фото)

Досягти успіху в розробці підводного зброї змогла і Росія. В кінці 90-х років група співробітників тульського інституту на чолі з Даниловим розробила унікальний автомат-амфібію АСМ-ДТ. Це зброя, що стріляє довгим голкоподібним кулями, дозволяє з високою ефективністю вражати цілі під водою.
История подводного оружия (7 фото)

АСМ-ДП був прийнятий на озброєння, поступившись дорогою більш перспективному стрілецько-гранатометному комплексу АДС, що володіє більш досконалою конструкцією. Зброя була створена в 2009 році, а в 2013 стало використовуватися армією ВМФ. Автомат має перемикач «вода/повітря», відокремлений гранатомет калібру 40 мм. По купчастості пострілів це зброя перевершує винайдений раніше АСМ-ДТ.
История подводного оружия (7 фото)