Історія розвитку гірськолижного спорту (7 фото)

0
413

Сьогодні 27.01.2016 року завершився один з найвідоміших етапів гірськолижного спорту – нічна гонка Кубка світу з гірськолижного спорту – чоловічий слалом. Наш співвітчизник Олександр Хорошилов знову став призером кубка світу. Хотілося б поділитися чим же цікавий гірськолижний спорт, розповісти історію його виникнення.

Гірськолижний спорт взяв старт з тих пір, як в кінці 19 століття альпіністи при підкоренні чергової вершини стали одягати лижі. Лижі вони надягали коли спускалися з підкореної гори. Вони несли на собі “тонни” вантажу тільки для того, щоб відчути секундні миті швидкісного спуску в низ.
История развития горнолыжного спорта (7 фото)

У розвиток гірськолижного спорту величезний внесок внесли спортсмени з Великобританії. У 20 столітті їх постійно тягнуло на пригоди і було величезне бажання довести перевагу над всіма, але так як у Британії снігу не буває і гір теж як таких. Перевага лягла на бік Австрії, які зіграли величезну роль у розвитку гірських лиж.

Одне з перших змагань в спусках на лижах проходило в 1879 році в Гусби поблизу столиці Норвегії-Хрістіанії (нині Осло). На ці змагання були запрошені кілька лижників з села Телемаркена, саме вони показали дивовижне майстерність у спусках на лижах з крутої гори і різноманітних поворотах. По всій видимості, саме на честь цих людей перший спосіб повороту на лижах отримав свою назву – “Телемарк”.

Прабатьком гірськолижного спорту в тому вигляді, який він є, став австрійський альпініст Здарский, який в 1897 годк опублікував посібник з гірськолижної методикою з картинками. Саме він запропонував для спуску використовувати короткі лижі і одну палицю для утримання рівноваги і саме він придумав спеціальне кріплення для спусків. І саме він став проводити перші масові заняття по спуску з гір.
История развития горнолыжного спорта (7 фото)

Найбільшу кількість перемог за всю історію змагань по даному напрямку спорту вдалося взяти німецькій спортсменці Кристль Кранц: 7 раз чемпіонка в особистому заліку (чотири рази на слаломі: в 1934 і 1937, 1938, 1939 рр. і трираза в швидкісному спуску: в 1935, 1937 і 1939 рр.) і 5 разів у багатоборстві (1934-35, 1937-39 рр.). Також на Олімпійських іграх у 1936 р. вона взяла золото в загальному заліку.
История развития горнолыжного спорта (7 фото)

У чоловіків 7 перемог на рахунку Тоні Зайлера з Австрії, який взяв всі 4 золотих медалей у 1956 р. (в гігантському слаломі, слаломі, швидкісному спуску і в неолимпийском двоборство), а в 1958 р. він виграв змагання по швидкісному спуску, гігантського слалому і багатоборства.
История развития горнолыжного спорта (7 фото)

Ще один рекордсмен – у 1974-1984 рр. Франц Кламмер також з Австрії 25 разів вигравав змагання по швидкісному спуску.
История развития горнолыжного спорта (7 фото)

А серед жінок 62 перемоги у власному заліку здобула з 1970 по 1979 рр. Анна-Марі Мозер-Прелль знову таки з Австрії. З грудня 1972 року по січень 1974 року вона 11 разів ставала чемпіонкою в швидкісному спуску. А рекордні 13 змагань (і один раз багатоборство) виграла Френі Шнейдер (Швейцарія), включаючи всі 7 змагань із гігантського слалому, які у сезоні 1988-1989 року.
История развития горнолыжного спорта (7 фото)