Історія розвитку печатки і деякі цікаві факти про неї

0
317

Сучасна друкована продукція стає все більш ефективним рекламним і інформаційним засобом. До неї відносять журнали, візитки, газети та інша продукція. Будь-який бажаючий може отримати цю продукцію, звернувшись в спеціалізовані центри. На сьогоднішній день існує велика кількість спеціальних поліграфічних підприємств, таких як http://copy.spb.ru/ у Петербурзі, які займаються друком продукції, незважаючи на те, що не так давно поліграфія не мала великого успіху і її розвиток йшло дуже повільно..

Зародження поліграфії
Ця галузь зародилась у Китаї багато років тому. Місцеве населення навчилося виготовляти якісний шовк та наносити на нього різні зображення, в тому числі і ієрогліфи – це стало зародженням друку. Майстер брав дощечку, прикладав до написаного тексту і робив його копію на ній. Далі з дошки прибиралися непотрібні символи і знаки, наносилася фарба і робились відбитки.
История развития печати и некоторые любопытные факты о ней

Як відомо, саму технологію друку книг винайшов ще в 1440 році ювелір і великий винахідник з Німеччини з прізвища Гутенберг. Саме йому прийшла в голову реалізація перестановки літер. Йому також вдалося створити шість відмінних один від одного шрифтів. Він відливав букви з металу і за допомогою них під пресом робив відбиток на паперових аркушах. Автоматичне друкарство з’явилося вже в 1875 році в Британії, де була зроблена прес-машина з можливістю переміщення символів.
История развития печати и некоторые любопытные факты о ней

Але чи замислювалися ви над значенням слова «поліграфія»? З грецького «полі» – багато, а «графіті» – пишу. З цього можна зробити висновок, що поліграфія – це масове створення тексту. Витоки поліграфії, як самостійної галузі, беруть початок з середніх віків, коли вперше з’явилася необхідність масового поширення творінь великих діячів історії і релігійних писань.

Варто також відзначити саму масивну друковану книгу – нею став географічний атлас, який важить 320 кілограмів і сьогодні зберігається в одному з музеїв Лондона. «Звід морських правил», який лежить в музеї Амстердама, в свою чергу вважається найбільшою книгою світу. Ця книга має ширину більше одного метра і товщину близько 50 сантиметрів при висоті в середній зріст людини.
История развития печати и некоторые любопытные факты о ней

Звання найдорожчої книги світу належить творінню самого да Вінчі, і це «Трактат про землі, воді і небесних тілах». Книга, створена великим майстром, включає в себе безліч досягнень науки з різних сфер його досліджень. Дана книга була викуплена Біллом Гейтсом за 24 000 000 американських доларів і передана одному з музеїв.
История развития печати и некоторые любопытные факты о ней