Історія виникнення опалення (7 фото)

0
439

У сучасному світі важко уявити квартиру, а ще важче індивідуальний будинок без унікальної системи опалення. На сьогодні створені всі умови для будівництва величезного опалювального будинку. Існують різні види опалення – пічне опалення, центральне міське опалення, опалення газовим, дизельним, електричним котлом, а самим незвичайним і унікальним елементом опалювальної системи можна по праву назвати теплоакумулятор, який запобігає втрати теплової енергії в системах тепло – і водопостачання, акумуляції надлишкової теплової енергії, її зберіганні протягом деякого часу (до шести діб) і, по мірі необхідності, витрата на потреби споживачів – ознайомитися з теплоакумулятор можна на сайті http://www.teplobak.com.ua/ru/about.

Це все добре, але хотілося б розповісти про історію становлення опалювальної системи. Адже вперше про опалення свого житла замислювалися ще в кам’яному столітті. Стародавні люди палили вогонь в будинку, щоб зігріти свою сім’ю. Але з часом людство стало пристосовуватися до життя і приблизно в 200-х роках до нашої ери був створений прототип сучасної печі з трубою на вулицю для того щоб будинок не задымлялся.
История возникновения отопления (7 фото)

Також цікава історія становлення теплої підлоги і центрального опалення в цілому. Ідею розробили інженери з Стародавнього Риму. Вони створювали мережі спеціальних каналів у стінах, під підлогою, через які пропускалися ті самі дими від печі. Це було зроблено для того, щоб не захаращувати кожне приміщення пічкою.
История возникновения отопления (7 фото)

Також у Стародавньому Римі був створений аналог сучасного каміна, який ставили по середині кімнати і оточували різними теплооберегающими матеріалами – зазвичай це було кам’яні стіни і димар. Завдяки каміна вогонь швидко не тух і не перегрівався. До речі, камін поклав початок становлення вентиляційної системи, яка здійснювалась за рахунок тяги в димоході.
История возникновения отопления (7 фото)

В 15-17 століттях в Росії почали використовувати цегляні печі, потім в 18 столітті на ряду з такими печами стали використовувати водяне опалення. Але водяне опалення в той час використовувалося тільки з природною циркуляцією. У 19 столітті вже з’являється парова система опалення, яка була необхідна в часи становлення парових машин, для прогрівання великих приміщень використовували відпрацьований пар.
История возникновения отопления (7 фото)

А ось в 20 столітті з’явилася примусова циркуляція системи опалення, яка приводиться в дію завдяки насосів. І все це завдяки створенню електродвигуна.
История возникновения отопления (7 фото)