Історія виникнення жалюзі (5 фото)

0
171

На зміну шторам, вже повсюдно приходять жалюзі – естетичне, практичне і функціональне винахід… ревнивого італійця. У всякому разі, саме це стверджує одна з легенд. Багатий венеціанець, щоб уберегти свою молоду дружину-красуню від настирливих поглядів цікавих перехожих, змушений був приховувати її за щільно запнутими шторами. Але, позбавлена денного світла, вона швидко почала чахнути. І тоді він винайшов жалюзі — повісив на вікна тонкі дерев’яні рейки, які створювали ілюзію цільного полотна. Світло в кімнати проникало, а ось розглянути, що в них відбувається, стало вже неможливим. Так або приблизно так, не скасовуючи портьєр і тюлю, «жалюзі» (у перекладі — «ревнощі») перетворилися в найпопулярніше прикраса для вікна. Дійсно, вони дають можливість приховати від чужих очей все, що відбувається всередині квартири, але дозволяють самому бачити що відбувається зовні.

Існує також цікава версія про те, що свого утвердження в Європі жалюзі були зобов’язані … французьким куртизанкам. На відміну від пануючих тоді віконниць, привезених з-за моря віконні «решітки на мотузочках» дозволяли підглянути, що відбувається в кімнатах. Француженкам сподобалося таким чином розпалювати чоловічу пристрасть і ревнощі. І новинка швидко припала буквально «до двору».

Насправді ж цього віконного пристосуванню кілька тисячоліть. За припущеннями вчених щось, що нагадує жалюзі, вперше отримало широке поширення в арабській культурі, і набагато пізніше було запозичено європейської. Воно являло собою нерегульовані дерев’яні пластини, розташовані між собою паралельно під кутом 45 градусів.
История возникновения жалюзи (5 фото)

Завдяки цьому пристрою можна було не використовувати віконниці. Хитре пристосування південців пропускало денне світло, а приміщення було захищено від нескромних поглядів і палючого сонця. Поступові вдосконалення призвели до того, що жалюзі не тільки здійснювали захисні функції, але і стали елементом декору і дизайну на вікнах, дверях, скляних перегородках. І одні з самих оригінальних і сміливих рішень щодо вибору жалюзі можна повчити, замовивши жалюзі в Нижньому Новгороді, в компанії Svetloff.
История возникновения жалюзи (5 фото)

В історії жалюзі не все ясно і однозначно, але сміливо можна стверджувати, що першими були горизонтальні жалюзі, виготовлені з дерева, а прообразом їх вертикального аналога, швидше за все, були клаптеві матерчаті завіси дверних прорізів епохи Середньовіччя у всій Європі.
История возникновения жалюзи (5 фото)

Вертикальні жалюзі придбали популярність в нашій країні з 90-х років ХХ століття. Останнім часом штори та гардини все частіше поступаються свої позиції жалюзі, асортимент яких здатний задовольнити самі різноманітні естетичні та практичні запити. Чи не найголовніше споживче перевага жалюзі, що по достоїнству оцінили господині, полягає у відсутності необхідної частого прання та подальшої прасування. Адже всі операції по управлінню виробляються з допомогою спеціальних повідків, що виключає необхідність торкатися до планок (ламелям) руками, і тому жалюзі не тільки брудняться набагато менше звичних завіс, але і не вбирають пил.
История возникновения жалюзи (5 фото)