Історія вивчення металу

0
853

Поняття «метал» має грецьке коріння і означає на мові греків копанки, рудники від metallon. Здавна вважалися металами срібло, мідь, золото, свинець, залізо, олово, ртуть. Алхіміки прийшли до висновку, що освіта елементів з металевими властивостями в надрах землі стимулювали випромінювання інших планет. Так, першими з’явилися золото, срібло.

З плином часу людина вивчав властивості металів, а в кінці ХХ століття сформувалася нова галузь – фізико-хімічна металургія. З’явилися сплави різних металів, які визначали нову структуру, властивості, характеристики отриманого з’єднання.

Серед людей, які зробили істотний внесок у появу і розвиток металознавства стали П. П. Аносов, Д. К. Чернов. Вони встановили взаємозв’язок будови, властивостей металів окремо і в сплавах.

Аносовым був використаний мікроскоп для докладного вивчення структури елементів, він же заклав фундамент для науки про сталі, розробив методики виробництва таких сполук.

Робота Аносова була продовжена Черновим. Саме його вважають засновником металографії (науки, що вивчає сплави і метали). Сучасні методи обробки металів у складі сплавів існують завдяки роботам цієї людини.

Сьогодні по всьому світу працюють спеціальні центри, оснащені сучасною технікою, в тому числі мікроскопами, розробками фізиків, даними рентгенографії твердих тел. Завдяки їм наука про металах прогресує у своєму розвитку, краще вивчаються властивості, будова. З’являються нові дані і методи використання фізико-хімічних, механічних властивостей.

Готовий метал, який використовується в різноманітних сферах діяльності людини, називають металопрокатом. Чорний металопрокат з’являється при виготовленні профілю зі сталі. У тому випадку, якщо у складі метали, крім заліза, з’являється поняття кольорового металопрокату. Кольоровий вважається більш дорогим з двох видів металопрокату. Однією з кращих компаній з продажу металопрокату вважається сталепромислової компанія в Оренбурзі. Тут величезний асортимент будівельної арматури, при чому все це можна придбати навіть не виходячи з дому, оформити замовлення через інтернет-магазин і чекати доставки. Детальніше на http://www.oren.spk.ru/sic/shop/_t_/g=metalloprokat/

Продукція, виготовлена з таких матеріалів, має поділ залежно від таких підкласів металопрокату:
-Сортовий металопрокат. З нього роблять катанку, смуги, арматуру, круги, квадрати, які використовують у промисловості, монолітному і каркасному видах будівництва.
-Листовий. Це профнастил, гофровані і сталеві листи. Їх широко застосовують у машинобудівній галузі, монолітному будівництві.
-Трубний прокат. Сюди відносяться труби, що забезпечують потреби як житлового господарства, так і об’єктів державного значення.
-Фасонний прокат. Балки, швелери. Куточки, виготовлені з такого матеріалу, використовуються для швидко споруджуваних будівель.