Клінкерна бруківка: переваги застосування в сучасному ландшафтному дизайні

0
589

Клінкерна бруківка CRH виробляє безліч заводів цієї компанії. У Польщі половина клінкерної бруківки, яка покладена в країні, є продукцією саме компанії CRH, тому в Польщі ця компанія займає лідируючу позицію. Також ця фірма є одним з світових лідерів по виробництву високоякісного клінкеру для зовнішнього і внутрішнього облицювання. Історія розвитку компанії починається в 19 столітті, тому продукцію CRH сміливо можна назвати однією з кращих і перевірених часом.

Бруківка CRH представлена у широкому асортименті кольорів, форм і відтінків, тому можна розкрити потенціал дизайну території навколо будинку і всього присадибної ландшафту. З числа численних переваг клінкеру цієї компанії можна виділити високу якість продукції, яка сертифікується за європейськими стандартами, а також екологічну чистоту і надзвичайно високу довговічність (понад півстоліття).

Сфери застосування клінкерної бруківки
Сьогодні тротуарний клінкер використовують ті, хто хочуть вигідно підкреслити свій заміський маєток, облагородити внутрішній двір або вимостити територію навколо альтанки в саду. В міському масштабі клінкерна бруківка може бути використана для мощення міських площ і паркових зон. Також з неї іноді роблять паркування, адже клінкер – надзвичайно міцний, тому з нього можна навіть їздити.

Сфери застосування тротуарного клінкеру можуть відрізнятися в залежності від товщини матеріалу. Наприклад, у центральній частині міста часто використовують клінкер досить великої товщини, а в районах з меншою прохідністю можна застосувати і більш тонкий матеріал з метою економії. Так як водопоглинання клінкеру мінімальне, а міцність на стиск значно більше, ніж у бетону, то клінкерну бруківку сміливо можна використовувати для будь-яких видів вуличної облицювання, як для заміського або приватного будівництва, так і для міського облаштування паркових зон і тротуарів.

Чому варто вибрати бруківку з клінкеру замість більш дешевого бетонного аналога
Хоч бетонна бруківка є більш дешевим варіантом тротуарного покриття, але все ж вона імен кілька суттєвих недоліків у порівнянні з клінкерною аналогом. По-перше, бетон вбирає вологу, яка з настанням морозів замерзає всередині структури і розриває її зсередини. Це призводить до того, що навесні після танення всіх снігів на бетонній поверхні видніються невеликі тріщини, які з часом тільки зростають. З клінкерної бруківкою такого не станеться, так як вона не вбирає вологу і залишається в первозданному вигляді навіть після кількох десятків зим. По-друге, клінкер виглядає значно привабливіше, ніж бетон. Тому переваги клінкеру очевидні.