Колоритне Катманду: як «вижити» в столиці Непалу

0
423

Напевно, в подорожі по Непалу мріють побувати, якщо не всі, то багато хто. Він вабить своєю силою, захованої в кожній буддистської і індуїстської святині, величчю гір, адже в трекінг по Непалу з кожним роком відправляється все більше і більше туристів. І, звичайно, ж азійських екзотикою його столиці – Катманду.

Звідки б ви не прилітали, ваша подорож завжди буде починатися з Катманду – самого великого і різношерстого міста Непалу. Напевно, перше, що вас здивує після виходу з літака – це дорожній трафік. Їздять тут за своїми особливими правилами, іноді, з дуже маленьким відстанню між машинами, ну десь з дистанцією в 10 см :). На вулицях стоїть смог і місцеве населення ходить в масках. Особливу увагу завжди приваблюють люди абсолютно різних національностей, релігій і станів. У той же час, якщо відкинути мішуру міста. Настирливий торговця і смогу і трошки придивитися – можна побачити всю глибину Катманду: храмів і святинь, буквально на кожному кроці, його сили і глибини.

У Катманду є три місця ‘must see’ – це буддистська ступа Буданатх, місто мертвий Пашупатинатх і Храм Мавп. Буданатх – це найбільша буддистська ступа в Непалі, тут збираються представники даної релігії, туристи і голуби. Ті, хто збираються здійснити похід по Непалу, приходять сюди за благословенням. Ступа оточена молитовними баранами по периметру, коли ви крутите, ваші молитви линуть туди, де їм місце і мрії здійснюються. Зверху ступа ніби вкрита непальськими прапорцями, на яких також написано мантри. Це дійсно місце сили для багатьох.

У місті мертвих Пашупатинатх проводиться обряд спалювання мертвих. Їх замотують в тканину і спалюють спеціальні служителі, а потім попіл скидають в річку за індуїстським законами. Тут же сидять «йоги», які готові з вами сфотографуватися за 100 рупій (один долар). Ті, хто збираються в трекінг по Непалу часто роблять собі пам’ятне фото з ними.

Храм мавп або Monkey Tample – це місце життя кількох сотень мавп. Тут вони живуть цілими сім’ями з ватажком і цілим виводком «діточок». Вночі вони збиваються в купи і гріють один одного своїм теплом, а вдень промишляють жебрацтвом, а то й звичайним злодійством – забирають у тих, хто здійснює подорож по Непалу воду, банани, а іноді, і фотоапарати. Так що будьте пильні!

У Катманду обов’язково варто відвідати туристичний район Тамель – це величезний ринок, де можна купити все, що вам потрібно для треккинга по Непалу: від ліхтарика до костюма для висотного альпінізму. Варто пам’ятати, що вміння торгуватися – це успіх на таких ринках, тому не соромтеся і скидайте ціну мінімум в два рази.

Катманду – місто контрастів, незвичайних зустрічей і нових відкриттів. Не бійтеся розслабитися і прожити там «маленьке життя», беручи все, що буде з вами відбуватися. Вдалого подорожі по Непалу!