Команда «Формули-1» навчає медиків швидкої і злагодженій роботі

0
327

Співробітники однієї з лікарень Уельсу, Великобританія, беруть на озброєння швидкість роботи команди – учасниці чемпіонату «Формула-1». Навички швидкісного виконання операцій, якими володіють механіки команд «Формули-1», можуть бути дуже корисні для порятунку дитячих життів в критичних ситуаціях.


Екіпаж британської команди «Вільямс» проводить тренування для медперсоналу Університетської лікарні Уельсу. Мета навчання – довести до досконалості навички проведення реанімаційних заходів у недоношених дітей.

У цьому сезоні «Вільямс» перевершили в спритності всіх опонентів: зміну чотирьох коліс вони виконують з результатом в 2 секунди! Журналісти одного з новинних видань були запрошені поспостерігати за процесом тренування медиків.

Лікар неонатолог Університетської лікарні звернулася до спортсменів за допомогою, будучи впевненою в тому, що при традиційному підході до реанімації дітей з порушеннями дихання втрачаються дорогоцінні секунди. Вона розповіла, що спочатку екіпаж «Вільямс» скептично поставився до ідеї тренувань, не знаходячи взаємозв’язку між установкою коліс і порятунку дитячих життів. Проте їй вдалося переконати команду, пояснивши, що як від точних дій механіка залежить життя пілота, так і від безпомилкової і злагодженої роботи лікарів залежить життя дитини.

«Вільямс» проводять не менше двох тисяч тренувальних піт-стопів в сезон, постійно удосконалюючи навички командної роботи і прагнучи скоротити час зміни коліс хоча б на долю секунди. Найменший недолік загрожує відставанням від суперників. У свою чергу, фахівець з ефективності персоналу команди «Вільямс» зазначила, що медикам доводиться працювати в набагато більш складних умовах, перебуваючи в сильному напруженні. За її словами, робота механіків не зрівняється в складності і стресовості з ситуаціями, в яких доводиться працювати медикам. Непроста робоча обстановка пов’язує між собою персонал і формує командну етику.

Співпраця команди автогонщиків і медпрацівників вже призвело до перших досягнень: з аварійної візки прибрали непотрібне устаткування, а в операційному залі була нанесена спеціальна розмітка для команди неонатологів. Надалі планується організувати відеозйомку реанімаційних заходів за допомогою спеціальних нагрудних відеокамер для лікарів. Це дозволить проаналізувати допущені помилки або оцінити час, згаяний на сумніву, з тим щоб працювати на запобігання таких ситуацій.

Спостерігаючи за тренуванням «Уильямсов», старша медсестра, бере участь в проекті, зазначила: «Коли кожен учасник команди чітко знає своє завдання, шанси на успіх зростають. Наша мета – працювати не просто швидше, ефективніше і при меншій напрузі. Адже новонароджені діти – крихкі і ніжні створіння, і до них потрібен особливий підхід.

З аналітичної інформації консалтингової фірми SCM Consult в пошуку шляхів підвищення ефективності своєї роботи медичні установи прагнуть переймати досвід інших сфер діяльності. Так, завдяки співпраці з командою «Феррарі» лікарі клініки Грейт Ормонд Стріт у Лондоні вдосконалили техніку транспортування маленьких пацієнтів з операційного залу у відділення інтенсивної терапії, а одна з клінік Брістоля ініціювала кампанію перевірки системи безпеки авіаційних стандартів з метою поліпшення догляду за хірургічними хворими.
Джерело: Консалтингова компанія SCM Consult