Кому ж віддав своє вухо Ван Гог?

0
392

Через 130 років після того, як голландський художник Вінсент Ван Гог відрізав собі вухо, стало відоме ім’я жінки, якій він його віддав. Видання The Art Newspaper з’ясувало, що нею була Габріель Берлатье, дочка фермера, яка працювала в борделі.

«До цих пір передбачалося, що вухо отримав випадковий знайомий художника, або повія або содержательница борделю», — пише видання.
Фоторепортаж
Кому же отдал свое ухо Ван Гог?

Відзначається, що підказку дала журналістам книга «Вухо Ван Гога: Правдива історія» Бернадетт Мерфі, яка вийшла минулого тижня. Відзначається, що автор пообіцяла нащадкам дівчата не називати в книзі її прізвище, але вказала її ім’я.
Ім’я дівчини згадується в записах Інституту Пастера в Парижі, де вона лікувалася в 1888 році від сказу після укусів собаки. Відзначається, що дівчина приїхала з міста Арль в Провансі в Париж, де їй вкололи новітню вакцину від сказу, яка врятувала їй життя.
Лікування дівчини змусило її сім’ю влізти в борги і вона стала працювати в борделі. Зазначається, що вона була занадто молода, щоб бути зареєстрована як повія і працювала там служницею.
Кому же отдал свое ухо Ван Гог?

Повідомляється, що саме Габріель Берлатье віддав своє відрізане вухо страждав психологічними розладами Ван Гог. Відзначається, що Берлатье пізніше вийшла заміж, довго жила, але не поширювалася про зустрічі з Ван Гогом.