Кредитні картки, разом зі всім світом вже з 1949 року

0
434

Вони є у кожного: студенти, домогосподарки, лікарі, бізнесмена, безробітного і т. д. У кого одна, хто користується двома, хтось щасливий володар трьох безлимиток. Звичайні, gold, преміум – всякі, у них навіть своє окреме ложі в гаманці! І уявити сьогодні повсякденне життя без фигуристого шматка пластику – некомфортно.


На сьогодні в РФ є безліч пропозицій від банків, з якими можна ознайомитися, перейшовши за посиланням – https://microzajm.ru/kreditnye-karty/ і завести собі свою страховочку в гаманці. Адже так зручно, коли вона при собі…

Френк Макнамара, ресторан і незручна ситуація
Одного разу фінансовий ділок, глава компанії Hamilton Credit Corporation, з друзями зібрався пообідати в нью-йоркському ресторані. Там вони обговорювали справи насущні і одну дуже цікаву історію з банківської практики Франка. Якщо коротко, то клієнт віддав позику свої кредитні книги в парочці магазинів, куди записували за ним суму зростання боргу. Кредит виріс, гроші йому не повернули. Довелося брати ще більший кредит у компанії Франка.

І ось, трапеза наближається до кінця, приносять рахунок…у містера Макнамара не вистачає доларів в гаманці. Довелося чекати дружину, яка поспішала з грошима чоловіка на виручку. Після цієї ганебної ситуації у Франка з’явилася думка про те, що сьогодні може виручити в ресторані, якщо раптом не вистачає готівки або її немає зовсім.

Пластиковий успіх!
На той момент багато магазини, ресторани, торговці видавали свої так звані кредитні книги. Ідея Макнамара полягала в тому, щоб об’єднати їх в одну. Тобто не потрібно було носити з собою стос книг, а достатньо було одного по всій країні.

Обговоривши свою ідею з парою друзів, які згодом стали його партнерами, заснували компанію Diners Club. Компанія укладала договори з закладами і магазинами і надавала кредити в їх закладі членам клубу. Відсоток був чималенький: 7% від вартості кожної покупки +3% щорічний збір коштів.
Бізнес ріс, росла і прибуток. Успіх компанії був очевидний. І ніякої конкуренції аж до 1958 року. А там вже American Express і Visa збили Diners Club з платформи першості і з великим успіхом завоювали ринок по всьому світу.

А як у Європі
До речі, перші не американський кредитні картки в Європі з’явилися в 1966 році. В Англії презентували Barclaycard. Поширення системи карт в Європі йшла з різним темпом: одні країни, як Великобританія, Франція, Німеччина розвивали ідею за 5-10 років, інші ж країни отримали свої перші кредитки тільки у другому тисячолітті. Такі як Білорусь, Україна і т. д.
Сьогодні найбільш популярними картами, які працюють по всьому світу вважаються:
Visa (60% світового ринку);
Master Card (28%):
American Express (майже 11%).
Більш детально про кредитні картки в Росії, їх популярності і оформленні ви можете переглянути, перейшовши за посиланням на початку статті.