Куди зникають смартфони з IPS екраном і до чого тут iPhone SE 2020

5-22-2020

Останнім часом виробники смартфонів відмовляються від використання IPS матриць в смартфонах, віддаючи перевагу технології AMOLED. Серед популярних брендів оборону тримають лиш деякі: Meizu, Honor, Xiaomi і ZTE. Це якщо говорити про сучасні моделі: серед смартфонів, випущених до 2018 року, пристроїв з матрицею IPS досить багато.

Така тенденція засмучує, адже у технології IPS все ще залишається багато прихильників, які не бажають переходити на AMOLED. Звичайно, цих людей можна охрестити консерваторами і забути, але не все так просто. У цій статті ми порівняємо IPS з AMOLED на їх поточних рівнях розвитку і розповімо, чому старі добрі рідкі кристали не заслуговують забуття.

Перед цим варто віддати належне компанії Apple, яка зробила реверанс в сторону «діда», випустивши свій новий смартфон iPhone SE 2 з матрицею IPS. Гаджет виконаний в кращих традиціях SE: має компактні габарити, потужну начинку на чолі з процесором Apple A13 Bionic і непогану камеру, здатну конкурувати з флагманами. І при всьому цьому новинка оснащена рідкокристалічною матрицею IPS. Чому це круто – дізнаєтеся далі.

IPS vs AMOLED: аргументи «за» і «проти»

Відразу відзначимо, що серед цих двох матриць немає поганих і хороших. Обидва варіанти досить гарні, але по-своєму. Спершу розглянемо переваги IPS:

  1. Реалістична передача кольорів. Мабуть, головний козир цієї технології. Якісно відкалібрований IPS-дисплей точно передає кольори і найменші відтінки – саме з цієї причини всі професійні фотографи і дизайнери використовують для роботи монітори з IPS.
  2. Низьке і фіксоване енергоспоживання. Тести різних смартфонів показують, що пристрої на базі IPS розряджаються більш повільно. При цьому енергоспоживання фіксоване і не залежить від того, що саме зараз відбувається на екрані. Витрати заряду залежать лише від рівня яскравості.
  3. Довговічність. Рідкі кристали практично не старіють і не схильні до зносу. Матриця, куплена 5-6 років тому, буде демонструвати точно таке ж зображення, як нова.
  4. Максимальний кут огляду (179 градусів). Ще один важливий плюс в скарбничку IPS – зображення не змінює колір і насиченість під різними кутами.
  5. Відсутність ефекту ШІМ (мерехтіння). Завдяки цьому очі не втомлюються, навіть якщо ви кілька годин поспіль будете грати в гру або читати книгу на смартфоні з IPS.

Що стосується недоліків, то їх всього два: не найкраща контрастність і менш швидкий відгук, ніж у випадку з AMOLED.

Тепер про плюси AMOLED:

  1. Незалежні один від одного пікселі. Матриця тут являє собою систему незалежних пікселів, які управляються окремо. За рахунок цього досягається реалістичний чорний колір – окремі пікселі в потрібних місцях просто вимикаються.
  2. Динамічне енергоспоживання. Мається на увазі, що споживання заряду батареї буде відрізнятися, в залежності від того, що відбувається на екрані. Якщо зображення темне, розрядка батареї буде практично мінімальною. І навпаки.
  3. Мала товщина. А ось і головна причина, чому багато виробників відмовляються від IPS на користь AMOLED. Ці матриці більш тонкі, що дозволяє знизити вагу і товщину пристрою.
  4. Висока швидкість відгуку.

Говорячи про мінуси, перш за все варто сказати про спотворення передачі кольору. Людське око більш сильно сприймає сині субпікселі, і коли на екрані чорні кольори перемішані з яскравими світлими відтінками, це викликає відчуття спотворення. Яскраві ділянки через сильне світіння не дозволяють розгледіти чорні місця. Крім того, у дисплеїв AMOLED погані кути огляду. Вони не те щоб дуже погані, але до IPS точно не дотягують.

І найголовніший недолік – подразнюючий ефект ШІМ, або мерехтіння. Екрани AMOLED сильно мерехтять, особливо у випадку з бюджетними смартфонами. Це мерехтіння у багатьох людей викликає головний біль при тривалому використанні, так як сильніше навантажує зір.

Тепер, коли ви знаєте про основні плюси і мінуси IPS і AMOLED, то зможете сповна оцінити всі переваги нового iPhone SE 2 в порівнянні з іншими сучасними флагманами.