Лі Хейні – забута зірка бодібілдингу

0
267

Ім’я Лі Хейні сьогодні знає далеко не кожен бодібілдер, а адже це один з найбільш титулованих і знаменитих бодібілдерів у світі. Восьмиразовий переможець турніру «Містер Олімпія» за свою спортивну кар’єру встиг взяти участь у 22-х конкурсах професійного рівня, на яких атлет не займав нижче 3-го місця.

Деякі початківці бодібілдери чули про Лі Хейні, але чим же зараз займається спортсмен? Адже у 80-х роках він був дуже затребуваний, а зараз побачити його на екранах телебачення можна не так часто.

Як почалася кар’єра справжнього чемпіона?
З’явилася на світ майбутня зірка культуризму в місті Спартанбург в небагатій родині. Після школи Чи закінчив Ливингстоунский коледж, отримавши диплом психолога. Але з дитинства його тягнуло до спорту. Будучи школярем, Хейни успішно займався футболом, а в 12 років до нього в руки потрапили гантелі. Його тіло було просто призначеним для таких тренувань, він швидко почав набирати м’язову масу. А в 19 років вже став переможцем турніру «Містер Америка».
Ли Хейни – забытая звезда бодибилдинга

Про-карту спортсмен отримав у 1983 році, після чого відразу ж виступив на турнірі «Містер Олімпія», здобувши бронзову нагороду. А з 1984 року по 1991 рік поспіль він ставав кращим бодібілдером планети.
У послужному списку Лі Хейні числяться наступні змагання:
-Гран-Прі Лас-Вегас;
-Нашионалс;
-Чемпіонат світу Про;
-Гран При Німеччина;
-Гран При Кубок Світу;
-Ніч чемпіонів і т. д.
Високі результати у спортивній кар’єрі сприяли тому, що в 1998 році президент США Білл Клінтон призначив атлета головою президентської ради з Фізичної культури і спорту. Він зумів побити рекорд самого Залізного Арні, який був «Містером Олімпією» 7 разів. Але Чи пішов зі спорту досить рано – в 32 роки, оскільки, досягнувши в спорті все, чого хотілося, він не бачив сенсу продовжувати боротьбу з конкурентами. Повторити успіх Хейни на турнірі «Містер Олімпія» змогли лише через 14 років, і це був Ронні Колеман.
Лі Хейні сьогодні

Хоча й залишив великий бодібілдинг, але все це час він продовжує займатися в тренажерному залі, підтримуючи своє тіло в чудовій формі. Забута зірка бодібілдингу працює тренером, має 2 спортзали, знаходяться в Атланті. Він навіть тренував деякий час відомого боксера Евандера Холіфілда.

Атлет постійно ділиться своїми знаннями з усіма бажаючими, він написав дві книги, в яких докладно описав, як потрібно правильно тренуватися і харчуватися, щоб стати справжнім переможцем. Хейни є членом Міжнародної Федерації Бодібілдерів.