Линзы зимой и в морозы

9-8-2018

У тих, хто вже не перший рік носить контактні лінзи, це питання зазвичай не виникає. А ось споживачів, нещодавно перейшли на лінзи, часто турбує. Чи можна носити контактні лінзи в морози? У нас найкращі линзы зимой и в морозы.

Так, можна і, в ряді випадків, навіть рекомендовано.

Зручність і комфорт. Вибираючи між окулярами і контактними лінзами, варто пам’ятати, що окуляри в мороз часто запотівають, дужки можуть обмерзати або викликати дискомфорт при користуванні теплими шапками. Тому контактні лінзи однозначно зручніше.

До яких морозів можна носити контактні лінзи. Строго кажучи, ходити в лінзах можна при будь-якому морозі, який людина здатна комфортно переносити. За оцінками жителів півночі – це 50 градусів морозу і нижче. Альпіністи, що підкорили Еверест, також часто використовували контактні лінзи. Мінливий теплий клімат в Україні при всьому бажанні не наморозит і -25 градусів. Контактна лінза мало залежить від температури повітря. Зсередини вона підігрівається рогівкою, у якій стабільно +35 градусів. Зовні лінза підігрівається виділеннями сльози і морганням. Тому в будь-які морози контактна лінза не замерзає, не примерзає до ока і не твердне. А от, якщо ви хочете носити блістер з лінзами по вулиці, вам слід тримати його в теплі під верхнім одягом, так як технічно контактна лінза повинна зберігатися при температурі не нижче +4 градуси.

Яскраве зимове сонце і контактні лінзи з УФ-фільтром. Пункт рівною мірою відноситься до всіх. В красивому вираженні «сніг іскриться» мало приємного для будь-якого ока. У яскраві сонячні зимові дні оченята потрібно захищати також, як і жарким літом – всім без винятку рекомендується ультрафіолетовий фільтр. Тому для таких зимових днів бажано мати під рукою контактні лінзи з УФ-фільтром.

Сухий морозний вітер і контактні лінзи. Як відомо, морозне повітря обіцяє не тільки вітер і дрібні піщинки снігу і льоду, що летять в обличчя. Це ще недолік кисню і знижена вологість повітря. Такий букет негативно впливає на очі (причому, неважливо будете ви в лінзах або без них). Щоб уникнути ефекту сухості, за 20 хвилин до виходу на мороз, закопуйте в очі зволожуючі краплі.

Зимові застуди і контактні лінзи. Це, мабуть, єдиний виняток, коли варто обмежити використання контактних лінз і прагнути не торкатися очей руками. Але ж при застуді і по вулиці не ходять, а вдома у ліжку поправляються, так що і проблеми з лінзами на вулиці тут також немає.

Режим носіння контактних лінз і зима. Нерідко деякі з нас роблять помилкові висновки. Бажаючи заощадити на лінзах або краплях, споживачі порушують строки носіння лінз, регулярно не використовують розчини або краплі, а потім звинувачують мороз і погоду наслідки.

Друзі, стежте за своїм здоров’ям, акуратно дотримуйтесь правил носіння контактних лінз – і тоді ніякі зими і морози вам не стануть перешкодою. Здоров’я вашим очам!