Матері видатних правителів ХХ століття (7 фото)

0
302

Матері відомих особистостей, що кардинально змінили наш світ, деколи залишаються незаслужено забутими, що є абсолютно несправедливим, тому далі ми пропонуємо познайомитися з жінками, родившими і виховали видатних правителів XX століття.

Мати Йосипа Сталіна – Катерина Георгіївна Геладзе

Катерина Геладзе народилася в невеликій православної селі в Грузії, в 17 років вийшла заміж. Двоє її дітей померли незабаром після пологів, а третій – Йосип – вижив. Катерина багато працювала, щоб дати синові все краще і хотіла, щоб Йосип став священиком. Ось тільки сам Йосип хотів чогось більшого.

Мати Леоніда Брежнєва – Наталія Денисівна Мазалова
Матери видных правителей ХХ века (7 фото)
Народилася і виросла у селі Брежнево Курського району Курської області. Будучи потомственою робочої, Наталя в дитинстві отримала гарну освіту, яке намагалася прищепити і своїм дітям. Навіть коли Леонід Ілліч обіймав керівні посади в Москві, його мати продовжувала жити у своїй старій квартирі в Дніпродзержинську. Їй не раз пропонували переїхати, однак, вона відмовлялася і жила звичайним життям рядовий радянської пенсіонерки.

Мати Вінстона Черчілля – Дженні Джером
Матери видных правителей ХХ века (7 фото)
Дочка американського фінансиста, народжена в США. У 1874 вийшла заміж і переїхала в Англію. Як було прийнято в ті роки у вищому суспільстві, Дженні довірила виховання свого сина няням і в дитинстві була досить холодна до нього, однак пізніше вони стали хорошими друзями.

Мати Володимира Леніна – Марія Олександрівна Бланк
Матери видных правителей ХХ века (7 фото)
Народилася в Санкт-Петербурзі, отримала дуже хорошу освіту, вивчила кілька мов. У заміжжі Марія Олександрівна народила вісьмох дітей: чотирьох синів і чотирьох дочок. Пізніше втратила чоловіка і їй довелося взяти все господарство на себе. Четверо дітей стали революціонерами. Підтримувала свого сина Володимира в його діяльності і двічі відвідувала його за кордоном.

Мати Джона Кеннеді – Роуз Фицджеральд

Матери видных правителей ХХ века (7 фото)
Після семи років залицянь 8 жовтня 1914 року вона вийшла заміж за Джозефа Патріка Кеннеді. У Троянди і Джозефа було дев’ять дітей. Після смерті чоловіка в листопаді 1969 р. Кеннеді Роза стала вдовою. Вона померла 22 січня 1995 р. у віці 104 років від ускладнень, що розвилися після перенесеної пневмонії.

Мати Франкліна Рузвельта – Сара Делано
Матери видных правителей ХХ века (7 фото)
Коли Франклін був маленьким, сім’я подорожувала по Європі, тому майбутній президент добре вивчив деякі іноземні мови.

Мати Адольфа Гітлера – Клара Пельцль

Матери видных правителей ХХ века (7 фото)
Народилася в Австрійській імперії. Після школи в 13 років влаштувалася до Алоису домробітницею. Клара була йому двоюрідною племінницею, дочкою єдинокровною сестри. Алоїс був на 23 роки старший Клари. Свої обов’язки по будинку вона виконувала непомітно і сумлінно, підкоряючись бажанню чоловіка, відвідувала церкву. Навіть роки потому вона насилу бачила себе дружиною і звертаючись до чоловіка, називала його «дядько Алоїс».
джерело