На що потрібно звернути увагу, вибираючи болгарку

0
138

При шліфувальних роботах і при різанні деталей, ніяк не обійтися без такого інструменту як болгарка. Зараз в інтернет магазинах є величезний вибір різних виробників. Перше, на що звертається увага при виборі цього інструменту, це на розмір кола. Від цього показника залежить, для яких робіт підійде дана машинка. Наприклад, якщо вона буде використовуватися тільки для шліфування, то відмінно підійде інструмент з розміром кола на 115 мм. Основною перевагою цієї болгарки є невелика вага і зручність в експлуатації.

Якщо плануються не тільки шліфувальні роботи, а й відрізні, то варто віддати перевагу болгарці з колом 125мм. Така машинка ідеально підійде для розпилювання деталей товщиною 20-25 мм Моделі з таким розміром диска досить легкі, компактні і користуються величезною популярністю для домашнього використання. Для різання бетону хорошим варіантом буде болгарка на 150 мм. Якщо плануються ремонтно-будівельні роботи, то краще вибрати її з колом 180 мм. Варто розуміти, що велику вагу робить інструмент незручним для шліфувальних робіт. Для різання самих твердих і товстих матеріалів, ідеальним варіантом буде кутова машинка на 230 мм, інструмент з таким розміром кола відноситься до професійного.

Друге ж, що потрібно враховувати, – це потужність інструменту. Є болгарки з невеликою потужністю 500Вт, а є і дуже потужні в яких вона може доходити до 2,7 кВт, такий інструмент можна використовувати тривалий час під навантаженням. Потужність машинки, як і діаметр кола, варто вибирати виходячи від робіт, для яких вона буде застосовуватися.

Що стосується шпинделя, то в якісному засобі оптимально підібрана і розрахована швидкість його обертання. У продажу є моделі з однією ручкою і з двома. Якщо інструмент купується тільки для різання, то достатньо однієї ручки, а от якщо для шліфувальних робіт, бажано щоб у ньому було передбачено дві ручки, це додасть зручність в роботі.

Крім основних критеріїв відбору машинки варто поцікавитися і додатковими функціями, які може мати інструмент. Деякі моделі можуть мати функцію плавного включення, полягає вона в тому, що болгарка поступово набирає обертів плавно переходячи до робочої швидкості, а це значно подовжує термін її служби. Ще в болгарці може бути функція захищає коло від заклинювання, в такому випадку вона миттєво відключається.

Різні моделі болгарок можна подивитися на сайті інтернет магазину UaMall ( https://ua-mall.com ). Тут про величезному асортименті моделей різних виробників, можна дізнатися докладні характеристики і вибрати відповідний інструмент на довгий час.