Над прірвою: «Золотий камінь» у Мянмі (3 фото)

0
341

Над прірвою: «Золотий камінь» у М’янмі
У штаті Мон, знаходиться в М’янмі, розташована дивовижна буддійська святиня – «Золотий камінь». Це величезний валун, який повис над прірвою. На цьому місці він коштує вже кілька тисяч років, і весь цей час стійко переносить всі капризи стихій, не рушивши ні на міліметр.

До «Золотого каменю» приходить дуже багато буддистів, адже це не тільки пам’ятка, але і відома святиня, яку зобов’язаний відвідати кожен віруючий. Знаходиться незвичайний камінь на горі Чайттійо, дістатися до якої не так вже й легко. Зазвичай віруючі долають 16 кілометрів на горі за серпантинною дорогою, але не всім це під силу, тому хворі паломники або ж туристи, яким не охота йти по жарі стільки кілометрів, можуть скористатися місцевими автобусами, які провезуть їх по серпантину і доставлять в початок шляху до «Золотого каменю». Далі все одно доведеться пройти вгору пішки близько 3 кілометрів. Машини по цій гірській доріжці не їздять.
Сам «Золотий камінь» оточений іншими будівлями, тут навіть є охорона. Однак найцікавіше споруда – пагода, що знаходиться прямо на камені і висить разом з ним над прірвою. Вона невелика-усього 5,5 метрів, але, тим не менше, вважається відомою святинею. Вважається, що саме в цій крихітці-пагоди зберігаються волосся Будди, і саме вони не дають валуну впасти зі скелі.

Легенда
Про те, як була побудована ця пагода і чому валун тримається на скелі, існує місцевий переказ. Вважається, що відлюдник Тайку Та був знайомий з самим Буддою і отримав від його земного втілення в подарунок пасмо волосся. Довгий час він зберігав цю пасмо біля себе і дорожив нею, але перед тим, як померти, він вирішив, що потрібно побудувати пагоду, в якій і залишити священні волосся, але вона повинна перебувати на валуні, формою нагадує голову.
Над пропастью: «Золотой камень» в Мьянме (3 фото)

Зі своїм проханням він звернувся до короля Тису, який погодився виконати його побажання. На землі такого каменя не знайшлося, тому довелося дістати її із дна морського. Це зробили два бірманських духа (натами). Вони і помістили валун на скелю, там встановили пагоду і замурували волосся Будди. А його божественна міць, що міститься в цих волоссі, не дає каменю впасти вниз. Сама пагода і камінь покриті сусальним золотом, тому камінь і називають золотим.

Звичаї та заборони
У пагоди і каменю завжди багато паломників, а пік припадає на березень, останній місяць в бірманському році, Табанг. Перед входом, який пропускає паломників до «Золотого каменю», знаходяться лавочки, де продають пластини сусального золота. Кожен паломник вважає своїм обов’язком купити платівку і потім прикріпити її до каменя. Тому шар сусального золота на камені росте і в деяких місцях навіть видно горби від великої кількості пластин, налепленных на це місце.
Над пропастью: «Золотой камень» в Мьянме (3 фото)

Туристів же більше цікавить не святість каменю, а те, чому ж він не падає. Здалеку, коли ви наближаєтеся до святині, здається, що камінь щільно прилягає до скелі, однак якщо підійти ближче, то виявиться, що це не так. Камінь стоїть дуже нестійкий, при бажанні його можуть розгойдати кілька людей. Це періодично відбувається, але камінь все одно не падає. Чоловіки можуть підійти і спробувати зрушити камінь, але жінок до нього не підпускають.

Вважається, що лише жінка здатна зрушити «Золотий камінь». Якщо вона доторкнеться до нього, то він впаде зі скелі. Щоб уникнути подібних проблем, до місцевої святині жінок не допускають ближче ніж на 10 метрів. А щоб особливо зневірені не спробували потайки пробратися до каменя, був зроблений спеціальний вхід, який охороняється, так що навіть при великому бажанні прослизнути, торкнутися каменю не вийде. Та навіть і без охорони місцеве населення, якого тут багато, миттєво б зупинило відчайдушну туристку-іноземку. Жінкам тому залишається лише милуватися здалеку і робити знімки, поки чоловіки відчувають «чари» каменю, торкаючись до нього.