Надія Людства (10 фото)

0
314

Багато хто думає, що головним багатством країни є ресурси: нафта, газ, алмази та інші всім потрібні речі. Багато хто думає, що протягом життя визначається богом, який допомагає вирішувати проблеми тим, хто його слухається і створює проблеми тим, хто його не слухається.
Але насправді головним ресурс, яким ми володіємо, головна надія на вирішення проблем, розташовується у нас між вухами. Без розуму не будуть мати ціни ніякі ресурси і не будуть вирішені ніякі проблеми.
Зрозуміло, розум розуму ворожнечу, як це не прикро. У одних здібностей більше, в інших менше. Іноді такого роду здатності проявляються дуже рано і я хочу розповісти про сучасних Моцартах і Паскалях, дітей, наділених воістину дивовижними здібностями. Бо вони і є Надія Людства. На жаль, наведений список складений з іноземних джерел. Зрозуміло, список далеко не вичерпує того багатства, яким володіє Людство. Я сподіваюся, що читачі доповнять його і вітчизняними прикладами.

1. Элайна Сміт.

Элайна Сміт – дівчинка 9 років з англійського міста Ковентрі. З 7 років вона є консультантом на радіо. Робота консультанта полягає в тому, щоб відповідати в живому ефірі на дзвінки людей, які перебувають у важкому душевному стані, часто на порозі самогубства. Оскільки їй потрібно ще і вчитися, на радіо вона консультує тільки раз у тиждень.

2. Айнан Селест Коулі.
Надежда Человечества (10 фото)
Айнан Селест Коулі – хлопчик 12 років з Сінгапуру. У віці 7 років він здав університетський іспит з хімії і у віці 8 років був зарахований в Політехнічний Інститут Сінгапуру. В даний час він закінчив інститут і працює в лабораторії. В його віці у нього проблема дотягнутися до високо розташованих приладів. Тому, так і по техніці безпеки йому потрібен постійний догляд і допомогу.

3. Амбати Баламурали
Надежда Человечества (10 фото)
Амбати Баламурали, 1977 року народження, американець індійського (не плутати з індіанським) походження, зараз не дитина.
В 11 років він закінчив школу, будучи вже співавтором медичної праці на СНІД. У 17 років він закінчив університет і став самим молодим в історії дипломованим лікарем.

4. Еліза Тан Робертс.
Надежда Человечества (10 фото)
На світі існують організації для високо обдарованих людей. Найбільша з них існує в Англії і називається «Менса» (у буквальному перекладі щось на зразок столу з наїдками). Її Членами можуть бути тільки люди, що входять в ті 2%, чий IQ більше, ніж в інших 98% населення. Зараз організація налічує 110.000 людина.
Еліза Тан Робертс з Лондона, 2007 року народження, поки не має інших досягнень, крім того, що вона у віці 2 років стала наймолодшим в історії членом організації.

5. Марко Каласан.
Надежда Человечества (10 фото)
Марко Каласан – 10-річний хлопчик з Скоп’є, що в нинішній Македонії. У віці 8 років він став наймолодшим в історії сертифікованим системним адміністратором. Фірма Microsoft надсилає йому спеціально для дитини адаптовані підготовчі матеріали у вигляді ігор і мультфільмів.

6. Алекс Пріор.
Надежда Человечества (10 фото)
Алекс Пріор, син батька англійця і російської матері, 1992 року народження, у віці 3 років самостійно навчився грати на фортепіано у віці 8 років написав свій перший музичний твір (нічого не нагадує?). В даний час він автор 48 творів, включаючи балети, опери і симфонії, більшість з яких виконувалося.

7. Алія Сабур.
Надежда Человечества (10 фото)
Алія Сабур, американка з Нью Йорка, 1989 року народження, у віці 10 років вступила до Університету Стоуні-Брук, що в Нью Йорку, будучи, до речі, володарем чорного поясу в Тейквандо (у віці 9 років). У 2008 році, у віці 19 років, вона стала наймолодшим в історії професором (з математики).

8. Грегорі Сміт.
Надежда Человечества (10 фото)

Грегорі Сміт, 1989 року народження, вже чотири рази висувався на Нобелівську Премію Миру, перший раз у віці 12 років. Він засновник Американської Асоціації Молодих Адвокатів. Через неї він організовує гуманітарну допомогу притулкам для сиріт у різних країнах, бере активну участь в інших гуманітарних проектах, що і послужило причиною номінацій.

9. Акрит Джасвал.
Надежда Человечества (10 фото)
Акрит Джасвал, 1993 року народження, індус, раджпути клану Джасвал, у віці 6 років був прийнятий практикантом (а як це ще назвати?) у лікарню.
У віці 10 років він провів успішну операцію з видалення ракової пухлини у дівчинки з незаможної родини, нездатної оплатити «нормальне» лікування. Він став наймолодшим студентом свого часу в Індії і сподівається продовжити навчання в Англії.

10. Ікбал Масих.
Надежда Человечества (10 фото)
Ікбал Масих, 1982 року народження, пакистанець, ніде не вчився і ніколи не проходив тестів на інтелектуальний розвиток. У віці 5 років він був поміщений на килимову фабрику і прикутий (ланцюгами) до ткацького верстата, у якого він і працював по 12 годин на день. Оскільки годували погано, він не ріс і при ходьбі волочив ноги. У віці 10 років йому все таки вдалося втекти з фабрики. Він організував Робочий Фронт Звільнення Ковровщиков і в течентии 1992 – 1994 років особисто звільнив (допоміг втекти) ще 3000 прикутим до верстатів дітям. За цей же час доходи пакистанської килимовій індустрії скоротилися на 200 мільйонів доларів (!). У 1995 році Ікбал Масих у віці 13 років був убитий. Робочий Фронт Звільнення Ковровщиков існує й нині.

Маленьке післямова.
1. Навряд чи якийсь ресурс разбазаривается так марно, як потенціал людського розуму. Причин для того багато – і особисті, і соціальні. Парадним прикладом такого розбазарювання служить людина з найвищим на сьогодні IQ в США (між 195 і 210) Крістофер Ланган 20 років працював викидайлом в барі на Манхеттені.
Уявити собі не можливо, скільки здібностей не розвинулися із за того, що у батьків не було грошей, поруч не виявилося школи, або ще несчетному кількістю причин.
2. З іншого боку, розумовий потенціал не є єдиною умовою успіху і не повинен бути самоціллю. Як і все інше, розумовий потенціал піддається вправі. Користуючись існуючими системами тренувань, коефіцієнт IQ можна підняти на пару десятків пунктів. Саме по собі це мало що дає, крім хіба для тих, хто бере участь у змаганнях, де люди повинні проявляти чудеса пам’яті або усного рахунку. Проте це і не шкодить і, буває, приносить певну користь. Зовсім інша розмова, коли ледь народжених немовлят відразу починають вчити читати на 3 мовах і вирішувати математичні завдання. Так, дитячий мозок дуже чутливий. Але подібні заходи доречні хіба в тих рідкісних випадках, коли дитина сама проявляє тягу до того чи іншого роду діяльності. Та й у цих випадках краще підключати фахівців. Як ювелір передає випадково потрапив йому в руки алмаз виняткової якості в руки більш досвідченого колеги, так і у випадку дітей з очевидними надзвичайними здібностями потрібно залучати особливих педагогів.
Зовсім смішно, коли розумовим розвитком дитини починають займатися тоді, коли дитина ще не народився. Ймовірно, це більше свідчить про коефіцієнт інтелектуального розвитку батьків, ніж про що іншому.